Naprawa zmywarek - Kraków i okolice

Zmywarka to jedno z podstawowych urządzeń w kuchni. Oszczędza nie tylko czas, ale też wodę. Dlatego awaria zmywarki potrafi być dosyć kłopotliwa. Sterty brudnych naczyń zaburzają porządek w kuchni i psują estetykę pomieszczenia. Na szczęście na ratunek przychodzi Fach-Man, który szybko i profesjonalnie naprawi Twoją zmywarkę w Krakowie.

zmywarka

Ile kosztuje naprawa zmywarki?

W cenę naprawy zmywarki oprócz kosztów za wizytę Fach-Mana trzeba wliczyć koszt elementu, który w razie potrzeby trzeba wymienić.

Przykładowe ceny naprawy zmywarki:

Wymiana grzałki przepływowej - od 250zł
Wymiana czujnika OWI – 200 zł
Wymiana uszczelki dolnej drzwi – 200 zł
Wymiana hydrostatu – 200 zł
Wymiana węża z zaworem aqua-stop – 250 zł


Koszt usługi wynosi 169zł za godzinę pracy.

Wyjazd na zakupy wynosi 49zł

Dojazd do Klienta na terenie Krakowa - gratis

Koszt dojazdu poza Kraków - 29zł
Najczęstsze awarie w zmywarkach

niebieska strzałka w prawo

Zmywarka nie odprowadza wody

Prawdopodobnie przyczyną jest zatkany filtr lub wąż odpływowy. Fusy z kawy, resztki jedzenia i tłuszcz ograniczają przepływ wody. Dlatego przed włożeniem naczyń do zmywarki należy je dokładnie opłukać, tak żeby resztki jedzenia nie gromadziły się w zmywarce. Zatkany filtr należy wyjąć i dokładnie wyczyścić. Jeśli zmywarka dalej nie oprowadza wody przyczyną może być skręcony lub załamany wąż odpływowy lub uszkodzona pompa odpływowa. W takim przypadku konieczna będzie pomoc fachowca.

niebieska strzałka w prawo

Zmywarka nie pobiera wody

Przyczyną może być zapchany płaszcz wodny, który zbudowany jest z małych kanalików i drobnych wężyków. Elementy te łatwo zapychają się resztkami jedzenia lub osiadającym kamieniem, ale można je łatwo wyczyścić. Należy wyjąć element i umyć go w odpowiednim detergencie, zamontować i sprawdzić czy zmywarka działa poprawnie. Jeśli urządzenie dalej nie pobiera wody, awarii mógł ulec elektrozawór, który odpowiada za dopływ wody do urządzenia. Warto także sprawdzić stan styków przełącznika zintegrowanego z pływakiem, który zabezpiecza zmywarkę przed zalaniem.

niebieska strzałka w prawo

Nie działa spryskiwacz

Gdy spryskiwacz w zmywarce nie obraca się prawdopodobnie dysza ramienia myjącego zapchana jest resztkami jedzenia lub nagromadził się w niej kamień. Może jednak zdarzyć się, że nie działający spryskiwacz jest wynikiem awarii rozdzielacza wody lub nawet pompy.

niebieska strzałka w prawo

Zmywarka nie domywa naczyń

Przyczyną nie domytych naczyń może być zatkany filtr lub niedrożne ramiona natryskowe. Jeśli jednak Twoja zmywarka jest czysta i nadal nie domywa naczyń może to świadczyć o uszkodzonym elektrozaworze, który steruje odpowiednią ilością wody lub awarią grzałki a nawet całego układy grzewczego.

niebieska strzałka w prawo

Zmywarka słabo suszy

W takim przypadku awarii mógł ulec wentylator osuszający, który rozprowadza ciepłe powietrze w zmywarce lub jego śmigła są uszkodzone albo zablokowane. Inną przyczyną takiej awarii jest spalona grzałka lub uszkodzony elektrozawór. W tym przypadku trzeba jak najszybciej wymienić uszkodzony element.

niebieska strzałka w prawo

Zmywarka buczy

Prawdopodobnie zmywarka ma problem z pobraniem wody. Sprawdź czy wąż doprowadzający wodę nie jest wygięty lub skręcony. Jeśli wąż jest uszkodzony konieczna będzie jego wymiana. Buczenie zmywarki może też świadczyć o uszkodzonym elektrozaworze lub pływaku. W takim przypadku najlepiej wezwać fachowca.

niebieska strzałka w prawo

Ze zmywarki wylewa się woda

Przyczyną może być uszkodzony lub zabrudzony hydrostat sterujący poziomem wody w urządzeniu lub awaria pompy wody. Uszkodzona pompa wody prawie zawsze będzie objawiać się wylewaniem się wody z urządzenia.

niebieska strzałka w prawo

Biały osad na naczyniach

Jeżeli na naczyniach pojawia się biały osad sprawdź czy pojemnik na sól został dobrze dokręcony. Dobrą praktyką jest także po uzupełnieniu pojemnika z solą odczekanie z uruchomieniem zmywarki 1-2 godziny, tak, żeby sól mogła się rozpuścić.

niebieska strzałka w prawo

Migające lampki kontrolne

Miganie lampek kontrolnych w zmywarce może powodować awaria modułu sterującego, który mógł zostać uszkodzony poprzez przepięcia w instalacji elektrycznej czy nieodpowiednie włączanie i wyłączanie zmywarki. Winą za migotanie lampek kontrolnych może być też odpowiedzialny wadliwy układ zasilania (przepalone lub poluzowane styki na kostkach połączeniowych). Większość zmywarek ma unikatowe kody błędów pojawiające się na wyświetlaczu podczas awarii, które pomogą serwisantom na zlokalizowanie usterki.

Serwis zmywarek - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Kupiłeś zmywarkę i potrzebna jest jej instalacja? Fach-Man podłączy Twoją zmywarkę również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

AEG
akpo
amica
beko
bosh
candy
electrolux
faber
franke
gorenje
hover
hotpoint
indesit
lg
miele
mpm
samsung
sharp
siemens
teka
whirpool

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis zmywarek Stare Miasto Kraków
Serwis zmywarek Grzegórzki Kraków
Serwis zmywarek Krowodrza Kraków
Serwis zmywarek Zwierzyniec Kraków
Serwis zmywarek Nowa Huta Kraków
Serwis zmywarek Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis zmywarek Swoszowice Kraków
Serwis zmywarek Prądnik Czerwony Kraków
Serwis zmywarek Prądnik Biały Kraków
Serwis zmywarek Dębniki Kraków
Serwis zmywarek Podgórze Duchackie Kraków
Serwis zmywarek Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis zmywarek Podgórze Kraków
Serwis zmywarek Bronowice Kraków
Serwis zmywarek Mistrzejowice Kraków
Serwis zmywarek Czyżyny Kraków
Serwis zmywarek Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis zmywarek Bieńczyce Kraków

Serwis zmywarek Libertów
Serwis zmywarek Skawina
Serwis zmywarek Wieliczka
Serwis zmywarek Balice
Serwis zmywarek Zielonki
Serwis zmywarek Raciborowice
Serwis zmywarek Kokotów
Serwis zmywarek Zabierzów
Serwis zmywarek Golkowice