Naprawa suszarek do prania - Kraków i okolice

Elektryczna suszarka do prania do idealny sprzęt AGD dla osób, które cenią sobie swój czas lub mają mało miejsca w mieszkaniu na rozwieszenie prania. Jeśli mieszkanie jest bardzo małe, idealnym rozwiązaniem będzie pralko-suszarka. Niestety czasem sprzęt AGD psuje się i to zawsze w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli Twoja suszarka do ubrań lub pralko-suszarka uległa awarii, zamów naszego serwisanta.

suszarka do ubrań

Najczęstsze awarie w suszarkach do ubrań

niebieska strzałka w prawo

Suszarka do ubrań wydaje głośne dźwięki

Suszarka w normalnym trybie pracy jest dosyć głośna, ale jeśli słychać zgrzytanie, pukanie lub bardzo głośne dźwięki może to oznaczać awarię. Najpierw należy sprawdzić czy jakieś drobne przedmioty nie dostały się do turbiny, mogą one bowiem doprowadzić do jej uszkodzenia. Uszkodzona turbina nadaje się tylko do wymiany. Innymi przyczynami awarii suszarki mogą być: zatarcie tylnego łożyska bębna, uszkodzony pasek napędowy, uszkodzona rolka napinająca albo zatkanie lub zużycie pompy spustowej. Wtedy konieczne będzie zamówienie serwisanta suszarek do ubrań.

niebieska strzałka w prawo

Suszarka do ubrań nie włącza się

Najpierw sprawdź czy gniazdko zasilające jest sprawne - podepnij inne urządzenie elektryczne. Jeśli gniazdko działa, uszkodzeniu mógł ulec przycisk zasilania (włącz/wyłącz). Inną przyczyną nie włączającej się suszarki może być uszkodzenie filtra przeciwzakłóceniowego lub płyty sterowania.

niebieska strzałka w prawo

Suszarka nie suszy prawidłowo, ubrania są mokre

Aby suszarka dobrze wysuszyła ubrania pranie musi zostać dobrze odwirowane. Najlepiej, żeby pralka wirowała przynajmniej z prędkością 800 obrotów na minutę. Pamiętaj także, żeby zawsze dobrać odpowiedni program np. program "do prasowania" nigdy nie wysuszy całkowicie ubrań, gdyż pozostawia on trochę wilgoci odpowiednią do prasowania.
Wybieraj odpowiedni program przeznaczony do rodzaju tkaniny. Niektóre tkaniny np. wiskoza potrzebuje dłuższego suszenia niż bawełna.
Nie przekraczaj dopuszczalnej ilości załadunku. Jeśli załadujesz za duży wsad, suszarka może nie dosuszać ubrań.
Sprawdzaj filtry i skraplacz - zatkane również mogą być przyczyną nie dosuszonych ubrań. Zaleca się czyszczenie skraplacza raz lub dwa razy w miesiącu.
Jeśli wszystkie powyższe warunki zostały spełnione przyczyną wilgotnych ubrań może być uszkodzona grzałka, czujnik temperatury, awaria zespołu obrotowego bębna lub zerwany pasek napędowy. W takim przypadku konieczna będzie pomoc serwisanta.

niebieska strzałka w prawo

Suszarka wybija bezpieczniki

Jeśli Twoja suszarka wybija bezpieczniki awarii mogła ulec grzałka, która spowodowała zwarcie. Inną przyczyną może być uszkodzony silnik suszarki lub kondensator przeciwzakłóceniowy.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego suszarka niszczy ubrania?

Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić metkę ubraniową. Niektóre ubrania po prostu nie nadają się do suszenia. Symbol suszarki to okrąg w kwadracie, jeśli ten symbol jest przekreślony za pomocą czarnego X to wtedy tkanina nie nadaje się do suszenia w suszarce elektrycznej. Zawsze dobieraj odpowiednią temperaturę suszenia - sprawdzaj ilość kropek na metce ubrania. Jeśli znajdziesz jedną kropkę, tkanina może być suszona tylko w niskiej temperaturze.
Jeżeli problemy z niszczeniem ubrań dalej występują, uszkodzeniu mógł ulec termostat lub bęben suszarki.

niebieska strzałka w prawo

Bęben w suszarce nie kręci się

Przyczyną zablokowania bębna może być jakiś element, który dostał się w jego okolice, np. wsuwka do włosów lub drobne pieniądze. Sprawdź także czy prawidłowo zamykają się drzwiczki, jeśli zamek nie jest zamknięty, suszarka nie będzie działać.
Problem może także stanowić uszkodzony pasek napędowy lub łożyska. Elementy te ulegają naturalnej eksploatacji, które trzeba wymienić.

niebieska strzałka w prawo

Drzwiczki nie zamykają się

Jeśli drzwiczki w suszarce nie zamykają się prawidłowo, uszkodzeniu mógł ulec zawias lub blokada suszarki. Nigdy zbyt mocno nie szarp drzwiczkami podczas otwierania. Możesz tym doprowadzić do uszkodzenia rygla blokady, przez co drzwiczki w ogóle się nie zamkną i konieczna będzie jego wymiana.
Czasem zanieczyszczenia zbierające się w zawiasach uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Wtedy należy przeczyścić zawiasy sprężonym powietrzem lub umyć i ponownie nasmarować.

niebieska strzałka w prawo

Konserwacja suszarki do ubrań

Suszarka jak każde inne urządzenie elektryczne potrzebuje konserwacji. Najważniejsze jest opróżnianie zbiornika ze skondensowaną wodą i czyszczenie filtra kłaczków znajdującego się w wewnętrznej powierzchni drzwiczek. Elementy te czyścimy po każdym suszeniu. Raz na jakiś czas warto także przeczyścić filtr w szufladzie na skondensowaną wodę oraz czujniki wilgoci. Niektóre suszarki posiadają samoczyszczące wymienniki ciepła, jeśli takiej nie posiadasz wymiennik ten też należy przeczyścić.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego suszarka nie grzeje

Problemem może być uszkodzony termostat, którego zadaniem jest chronić suszarkę przed przegrzaniem. Często uszkodzenie tego elementu spowodowane jest ograniczeniem odprowadzania ciepła przez nawiew. Dlatego pamiętaj, żeby nie zasłaniać nawiewów w żadnym sprzęcie elektrycznym.
Inną przyczyną może być przepalona grzałka lub awaria programatora.

Serwis suszarek do ubrań - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś suszarkę do ubrań lub pralko-suszarkę i potrzebna jest jej instalacja? Fach-Man podłączy Twoją suszarkę również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

AEG
akpo
amica
beko
bosh
candy
electrolux
faber
franke
gorenje
hover
hotpoint
indesit
lg
miele
mpm
samsung
sharp
siemens
teka
whirpool

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis suszarek do ubrań Stare Miasto Kraków
Serwis suszarek do ubrań Grzegórzki Kraków
Serwis suszarek do ubrań Krowodrza Kraków
Serwis suszarek do ubrań Zwierzyniec Kraków
Serwis suszarek do ubrań Nowa Huta Kraków
Serwis suszarek do ubrań Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis suszarek do ubrań Swoszowice Kraków
Serwis suszarek do ubrań Prądnik Czerwony Kraków
Serwis suszarek do ubrań Prądnik Biały Kraków
Serwis suszarek do ubrań Dębniki Kraków
Serwis suszarek do ubrań Podgórze Duchackie Kraków
Serwis suszarek do ubrań Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis suszarek do ubrań Podgórze Kraków
Serwis suszarek do ubrań Bronowice Kraków
Serwis suszarek do ubrań Mistrzejowice Kraków
Serwis suszarek do ubrań Czyżyny Kraków
Serwis suszarek do ubrań Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis suszarek do ubrań Bieńczyce Kraków

Serwis suszarek do ubrań Libertów
Serwis suszarek do ubrań Skawina
Serwis suszarek do ubrań Wieliczka
Serwis suszarek do ubrań Balice
Serwis suszarek do ubrań Zielonki
Serwis suszarek do ubrań Raciborowice
Serwis suszarek do ubrań Kokotów
Serwis suszarek do ubrań Zabierzów
Serwis suszarek do ubrań Golkowice