Naprawa piekarników elektrycznych - Kraków i okolice

Piekarnik to urządzenie, które znajduję się w niemal każdej kuchni. Dzięki niemu możemy sporządzić wiele przepysznych posiłków i ciast. Cieszy się dużym uznaniem, nie tylko u kucharzy czy cukierników, ale także u osób, które nie mają ręki do gotowania. Niestety piekarnik jak każde urządzenie AGD czasem ulega awarii. Jeśli Twój piekarnik odmówił współpracy zadzwoń po naszego serwisanta i ciesz się z wspaniałych wypieków.

piekarnik

Najczęstsze awarie w piekarnikach

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik nie grzeje

Najpierw sprawdź ustawienie zegara na wyświetlaczu jeśli zegar miga - ustaw go. Większość piekarników nie uruchamia się jeśli zegar nie zostanie ustawiony. Jeśli piekarnik dalej nie grzeje sprawdź czy drzwi piekarnika domykają się prawidłowo. Nowe modele posiadają czujniki monitorujące szczelność urządzenia, które uniemożliwiają grzanie piekarnika przy niedomkniętych drzwiach. Jeśli Twój problem dalej nie został rozwiązany, awarii mógł ulec termostat odpowiadający za włączanie i wyłączanie grzałki, czujnik temperatury lub sama grzałka. W takim przypadku konieczne będzie wezwanie serwisu AGD.

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik przypala

Zanim zaczniesz obwiniać swój piekarnik za zepsuty termostat lub grzałkę, upewnij się że dobrze stosujesz się do zaleceń producenta. Wybieraj programy przeznaczone do typów potraw, np. termoobieg przeznaczony jest bardziej do pieczenia mięs, a nie ciast, gdyż łatwiej o jego przypalenie. Najlepiej jest ustawić ciasto na środku piekarnika. Źle umiejscowiona blacha - zbyt wysoko lub zbyt nisko, może spowodować przypaleniem ciasta z jednej strony. Zwróć także uwagę na formy jakie stosujesz. Foremki silikonowe szybciej się nagrzewają i ciasto potrzebuje w nich krótszego czasu pieczenia niż w tradycyjnych blachach.
Stosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek i nadal masz problem z przypalaniem potraw? Może to faktycznie oznaczać awarię piekarnika. Jeśli Twój piekarnik nie osiąga ustawionej temperatury, awarii mógł ulec termostat lub grzałka. Wtedy konieczna będzie pomoc fachowca.

niebieska strzałka w prawo

W piekarniku nie działa termoobieg

Jeśli termoobieg nie działa i czujesz zapach spalenizny to najprawdopodobniej przepaliła się grzałka, która nadaje się tylko do wymiany. Inną przyczyną awarii termoobiegu może być uszkodzony silnik wentylatora lub spalony przewód.

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik nie przestaje grzać

Twój piekarnik grzeje bez przerwy? Prawdopodobnie winny jest termostat, który przekazuje złe informacje o temperaturze co powoduje ciągle nagrzewanie się piekarnika. Inną przyczyną może być odczepiony czujnik temperatury, który jest bardzo częstą usterką. Powstaje przez ciągle trzaskanie drzwiami w piekarniku. Poluzowany czujnik nie może prawidłowo odczytać temperatury w urządzeniu. Trzaskanie drzwiczkami powoduje też uszkodzenie zawisów lub uszczelek przez co piekarnik nie jest domknięty i nie osiąga ustawionej temperatury. Kolejną przyczyną ciągłego nagrzewania się piekarnika jest wadliwy przełącznik funkcji, dzięki któremu nastawiamy program. Jeśli przełącznik zawiesi się na którymś z programów spowoduje ciągłe grzanie piekarnika.

niebieska strzałka w prawo

W piekarniku nie działa wyświetlacz

Jeśli w ostatnim czasie miałeś problemy z zmianami napięcia w sieci elektrycznej mogło dojść do spięcia w piekarniku. Wyświetlacz jest bardzo wrażliwy na przeciążenia w sieci, które powinien wyłapać filtr przeciwzakłóceniowy. Jednak czasami zdarza się, że filtr ten nie zadziała.
Jeśli zasilanie działa przyczyną mogą być uszkodzone przewody zasilające wyświetlacz co powoduje niesprawność całego modułu. Sprawdź czy blokada rodzicielska nie została włączona, żeby uniknąć przypadkowych ustawień blokada może wyłączać cały wyświetlacz. Innymi przyczynami może być awaria oprogramowania lub spalone diody na wyświetlaczu.

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik głośno pracuje, buczy

Winą głośnej pracy piekarnika jest zapewne źle działający wentylator. Sprawdź czy jakieś ciało obce nie dostało się do mechanizmu. Uderzenia w śmigła i obudowę może powodować poważne awarie wentylatora. Jeśli do mechanizmu nic się nie dostało, awarii mógł ulec sam wentylator. Jeśli pojawiły się uszkodzenia mechaniczne i odkształcenia trzeba go wymienić. Buczenie może być oznaką większej awarii - zatarcia się łożysk w silniku. Pomoc serwisanta będzie niezbędna.

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik dymi

Przyczyną dymu w piekarniku jest tłuszcz z potraw gromadzący się na obudowie lub w trudno dostępnych miejscach np. na wentylatorze. Przy kolejnym pieczeniu tłuszcz przypala się i powoduje nieprzyjemny zapach i kłęby dymu. Aby uniknąć takich sytuacji należy po każdym użyciu sprawdzić czy w komorze nie zostały resztki jedzenia, jeśli tak usunąć je. Raz na jakiś czas trzeba dokładnie wyczyścić wnętrze piekarnika.
"Przepalenie" piekarnika przed pierwszym użyciem. Każdy piekarnik przed pierwszym użyciem należy przepalić. Ustawiamy wtedy największą temperaturę i pozostawiamy na kilkanaście minut. Jeśli pojawi się wtedy nieprzyjemny zapach i dym nie przejmuj się - to normalne. Natomiast jeśli taki zapach będzie pojawiał się przy następnych użyciach zgłoś to producentowi. Może zdarzyć się tak, że w jakimś mało widocznym miejscu pozostał kawałek folii, które poprzez spalenie powodują brzydki zapach.

niebieska strzałka w prawo

Piekarnik nie włącza się

Najpierw sprawdź kabel zasilający piekarnika czy nie jest załamany lub przygnieciony przez szafkę. Uszkodzony kabel może doprowadzić do spięcia, co może spowodować awarię zmywarki. Inną przyczyna nie uruchamiania się piekarnika może być uszkodzony termostat, który może powodować nieprawidłowe działanie piekarnika, spalone styki na przekaźniku zegara lub popalone styki na przełączniku funkcji.

Serwis piekarników - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś piekarnik i potrzebna jest jego instalacja? Fach-Man podłączy Twój piekarnik również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

AEG
akpo
amica
beko
bosh
candy
electrolux
faber
franke
gorenje
hover
hotpoint
indesit
lg
miele
mpm
samsung
sharp
siemens
teka
whirpool

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis piekarników Stare Miasto Kraków
Serwis piekarników Grzegórzki Kraków
Serwis piekarników Krowodrza Kraków
Serwis piekarników Zwierzyniec Kraków
Serwis piekarników Nowa Huta Kraków
Serwis piekarników Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis piekarników Swoszowice Kraków
Serwis piekarników Prądnik Czerwony Kraków
Serwis piekarników Prądnik Biały Kraków
Serwis piekarników Dębniki Kraków
Serwis piekarników Podgórze Duchackie Kraków
Serwis piekarników Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis piekarników Podgórze Kraków
Serwis piekarników Bronowice Kraków
Serwis piekarników Mistrzejowice Kraków
Serwis piekarników Czyżyny Kraków
Serwis piekarników Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis piekarników Bieńczyce Kraków

Serwis piekarników Libertów
Serwis piekarników Skawina
Serwis piekarników Wieliczka
Serwis piekarników Balice
Serwis piekarników Zielonki
Serwis piekarników Raciborowice
Serwis piekarników Kokotów
Serwis piekarników Zabierzów
Serwis piekarników Golkowice