Naprawa okapów - Kraków i okolice
Okap to urządzenie poprawiające komfort życia, nie tylko domownikom ale też sąsiadom. Zapachy unoszące się podczas gotowania takie jak np. Smażona ryba mogą być dla niektórych drażniące. Nowoczesne okapy pełnią nie tylko funkcję podstawową jaką jest pochłanianie zapachów i pary wodnej, ale także nadają pomieszczeniu charakter. Niestety okapy tak jak inne urządzenia AGD mają to do siebie, że nagle ulegają awarii. Jeśli Twój okap odmawia współpracy wezwij serwis okapów. Nasza firma specjalizuje się w naprawie sprzętu AGD w Krakowie i okolicach.
Najczęstsze awarie w okapach
Dlaczego okap nie chce się włączyć?
Najczęstszą przyczyną jest brak zasilania. Najpierw upewnij się, że okap jest podłączony do prądu, jeśli tak uszkodzeniu mogło ulec gniazdko. Sprawdź zasilanie w kontakcie podłączając inny sprzęt np. Suszarkę. Jeśli okazało się, że suszarka też nie zdziała awarii uległo gniazdko - zamów elektryka. Czasami zdarza się że okap się zacina, dzieje się tak przez ustawienie urządzenia na największą moc. W takim przypadku powinien pomóc restart okapu. Okap może się nie uruchamiać przez zaklejone tłuszczem łapy wiatraka. Należy wtedy dokładnie oczyścić wiatrak ze wszystkich zanieczyszczeń.
Dlaczego okap nie reaguje na zmianę ustawień?
Na rynku mamy różne rodzaje okapów. Jedne mają klasyczne włączniki, inne przyciski przesuwne a niektóre nawet panele dotykowe. Niezależnie od rodzaju okap czasami nie reaguje na zmianę ustawień. W takiej sytuacji pomoże restart urządzenia. Odłącz urządzenie od gniazdka i poczekaj kilka minut przed ponownym podłączeniem. Jeśli to nie pomoże konieczny będzie kontakt z serwisem okapów, gdyż awarii mógł ulec moduł sterowania.
Dlaczego okap nie pochłania?
Jeśli Twój okap nie pochłania pary i zapachów najprawdopodobniej trzeba wymienić filtry. Filtr węglowy powinno się wymieniać co 12-18 miesięcy, jeśli dużo gotujesz nawet i co pół roku. Nie zapominaj także o czyszczeniu filtra przeciwtłuszczowego. Nagromadzony na nim tłuszcz blokuje swobodny przepływ powietrza utrudniając pochłanianie. Filtr ten czyścimy regularnie, gdyż tłuszcz, który nagromadził się i zasechł pod wpływem ciepła jest bardzo trudny do usunięcia. Ważne jest też, żeby pamiętać o czyszczeniu wentylatora. Oklejone tłuszczem łapy wiatraka przyczyniają się do spadku wydajności okapu.
W okapie nie działa wentylator
Problemem jest tutaj nagromadzony tłuszcz na łapach wiatraka, który blokuje ich pracę. Po dokładnym wyczyszczeniu wiatrak powinien znowu zacząć działać. Jeśli jednak usterka nie ustąpiła przyczyną może być spalony kondensator lub uszkodzenie silnika. W takim przypadku konieczne będzie wezwanie fachowca, który naprawi okap.
Światło w okapie nie świeci
Brak oświetlania w okapie to zazwyczaj przepalona żarówka, którą można szybko wymienić. Jeśli jednak z żarówką jest wszystko w porządku uszkodzeniu mógł ulec jej uchwyt. Należy sprawdzić czy zasilanie dochodzi do sprawnej żarówki. Może okazać się, że problem jest bardziej oczywisty niż się wydaje. Przyczyną braku oświetlenia bywa też uszkodzony wyłącznik światła. Oświetlenie nie będzie działało jeśli przez wyłącznik nie przepływa prąd. Dowiemy się tego mierząc ciągłość na jego stykach. Jeśli przepływ nie występuje trzeba będzie wymienić wyłącznik.
Dlaczego okap głośno pracuje
Powodem głośnej pracy okapu jest zazwyczaj niedrożny komin wentylacyjny lub zapchany filtr, który blokuje swobodny przepływ powietrza. Filtr przeciwtłuszczowy trzeba myć regularnie, gdyż nagromadzony w nim tłuszcz z czasem ciężko usunąć. Natomiast filtr węglowy wymieniamy co kilka miesięcy. Jeśli jednak Twój okap jest świeżo zamontowany i buczy, przyczyną będzie złe dopasowanie średnicy urządzenia do rozmiaru komina. Przy wyborze okapu ważne jest nie tylko wysoka jakość oraz estetyka ale też warunki w mieszkaniu. Zwracaj uwagę na miejsce montażu okapu. Okap powinien być zamontowany na ścianie betonowej, murowanej z cegieł lub pustaków. Nie montuj urządzenia na ścianie z płyt regipsowych, ponieważ puste w środku płyty rezonują dźwięki i potęgują hałas okapu. Wybieraj okapy wysokiej jakości charakteryzujące się cichą pracą. Złe jakościowo modele mogą głośno pracować.
Serwis okapów - Kraków
Naprawa i wymiana części
Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!
Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.
Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia
Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.
Instalacja
Kupiłeś okap i potrzebna jest jego instalacja? Fach-Man podłączy Twój okap również w zabudowie.
Zamów fachowca
Serwisujemy marki urządzeń
Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:
Serwis okapów Stare Miasto Kraków Serwis okapów Grzegórzki Kraków Serwis okapów Krowodrza Kraków Serwis okapów Zwierzyniec Kraków Serwis okapów Nowa Huta Kraków Serwis okapów Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków Serwis okapów Swoszowice Kraków Serwis okapów Prądnik Czerwony Kraków Serwis okapów Prądnik Biały Kraków Serwis okapów Dębniki Kraków Serwis okapów Podgórze Duchackie Kraków Serwis okapów Bieżanów-Prokocim Kraków Serwis okapów Podgórze Kraków Serwis okapów Bronowice Kraków Serwis okapów Mistrzejowice Kraków Serwis okapów Czyżyny Kraków Serwis okapów Wzgórza Krzesławickie Kraków Serwis okapów Bieńczyce Kraków
Serwis okapów Libertów Serwis okapów Skawina Serwis okapów Wieliczka Serwis okapów Balice Serwis okapów Zielonki Serwis okapów Raciborowice Serwis okapów Kokotów Serwis okapów Zabierzów Serwis okapów Golkowice