Naprawa okapów - Kraków i okolice

Okap to urządzenie poprawiające komfort życia, nie tylko domownikom ale też sąsiadom. Zapachy unoszące się podczas gotowania takie jak np. Smażona ryba mogą być dla niektórych drażniące. Nowoczesne okapy pełnią nie tylko funkcję podstawową jaką jest pochłanianie zapachów i pary wodnej, ale także nadają pomieszczeniu charakter. Niestety okapy tak jak inne urządzenia AGD mają to do siebie, że nagle ulegają awarii. Jeśli Twój okap odmawia współpracy wezwij serwis okapów. Nasza firma specjalizuje się w naprawie sprzętu AGD w Krakowie i okolicach.

okap

Najczęstsze awarie w okapach

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego okap nie chce się włączyć?

Najczęstszą przyczyną jest brak zasilania. Najpierw upewnij się, że okap jest podłączony do prądu, jeśli tak uszkodzeniu mogło ulec gniazdko. Sprawdź zasilanie w kontakcie podłączając inny sprzęt np. Suszarkę. Jeśli okazało się, że suszarka też nie zdziała awarii uległo gniazdko - zamów elektryka.
Czasami zdarza się że okap się zacina, dzieje się tak przez ustawienie urządzenia na największą moc. W takim przypadku powinien pomóc restart okapu.
Okap może się nie uruchamiać przez zaklejone tłuszczem łapy wiatraka. Należy wtedy dokładnie oczyścić wiatrak ze wszystkich zanieczyszczeń.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego okap nie reaguje na zmianę ustawień?

Na rynku mamy różne rodzaje okapów. Jedne mają klasyczne włączniki, inne przyciski przesuwne a niektóre nawet panele dotykowe. Niezależnie od rodzaju okap czasami nie reaguje na zmianę ustawień. W takiej sytuacji pomoże restart urządzenia. Odłącz urządzenie od gniazdka i poczekaj kilka minut przed ponownym podłączeniem. Jeśli to nie pomoże konieczny będzie kontakt z serwisem okapów, gdyż awarii mógł ulec moduł sterowania.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego okap nie pochłania?

Jeśli Twój okap nie pochłania pary i zapachów najprawdopodobniej trzeba wymienić filtry. Filtr węglowy powinno się wymieniać co 12-18 miesięcy, jeśli dużo gotujesz nawet i co pół roku. Nie zapominaj także o czyszczeniu filtra przeciwtłuszczowego. Nagromadzony na nim tłuszcz blokuje swobodny przepływ powietrza utrudniając pochłanianie. Filtr ten czyścimy regularnie, gdyż tłuszcz, który nagromadził się i zasechł pod wpływem ciepła jest bardzo trudny do usunięcia. Ważne jest też, żeby pamiętać o czyszczeniu wentylatora. Oklejone tłuszczem łapy wiatraka przyczyniają się do spadku wydajności okapu.

niebieska strzałka w prawo

W okapie nie działa wentylator

Problemem jest tutaj nagromadzony tłuszcz na łapach wiatraka, który blokuje ich pracę. Po dokładnym wyczyszczeniu wiatrak powinien znowu zacząć działać. Jeśli jednak usterka nie ustąpiła przyczyną może być spalony kondensator lub uszkodzenie silnika. W takim przypadku konieczne będzie wezwanie fachowca, który naprawi okap.

niebieska strzałka w prawo

Światło w okapie nie świeci

Brak oświetlania w okapie to zazwyczaj przepalona żarówka, którą można szybko wymienić. Jeśli jednak z żarówką jest wszystko w porządku uszkodzeniu mógł ulec jej uchwyt. Należy sprawdzić czy zasilanie dochodzi do sprawnej żarówki.
Może okazać się, że problem jest bardziej oczywisty niż się wydaje. Przyczyną braku oświetlenia bywa też uszkodzony wyłącznik światła. Oświetlenie nie będzie działało jeśli przez wyłącznik nie przepływa prąd. Dowiemy się tego mierząc ciągłość na jego stykach. Jeśli przepływ nie występuje trzeba będzie wymienić wyłącznik.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego okap głośno pracuje

Powodem głośnej pracy okapu jest zazwyczaj niedrożny komin wentylacyjny lub zapchany filtr, który blokuje swobodny przepływ powietrza. Filtr przeciwtłuszczowy trzeba myć regularnie, gdyż nagromadzony w nim tłuszcz z czasem ciężko usunąć. Natomiast filtr węglowy wymieniamy co kilka miesięcy.
Jeśli jednak Twój okap jest świeżo zamontowany i buczy, przyczyną będzie złe dopasowanie średnicy urządzenia do rozmiaru komina. Przy wyborze okapu ważne jest nie tylko wysoka jakość oraz estetyka ale też warunki w mieszkaniu. Zwracaj uwagę na miejsce montażu okapu. Okap powinien być zamontowany na ścianie betonowej, murowanej z cegieł lub pustaków. Nie montuj urządzenia na ścianie z płyt regipsowych, ponieważ puste w środku płyty rezonują dźwięki i potęgują hałas okapu. Wybieraj okapy wysokiej jakości charakteryzujące się cichą pracą. Złe jakościowo modele mogą głośno pracować.

Serwis okapów - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś okap i potrzebna jest jego instalacja? Fach-Man podłączy Twój okap również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

amica
beko
berg
bora
bosh
faber
falmec
franke
gorenje
gutmann
hover
kernau
nodor
nortberg
novy
samsung
siemens
taurus
teka
toflesz
vdb
velge

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis okapów Stare Miasto Kraków
Serwis okapów Grzegórzki Kraków
Serwis okapów Krowodrza Kraków
Serwis okapów Zwierzyniec Kraków
Serwis okapów Nowa Huta Kraków
Serwis okapów Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis okapów Swoszowice Kraków
Serwis okapów Prądnik Czerwony Kraków
Serwis okapów Prądnik Biały Kraków
Serwis okapów Dębniki Kraków
Serwis okapów Podgórze Duchackie Kraków
Serwis okapów Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis okapów Podgórze Kraków
Serwis okapów Bronowice Kraków
Serwis okapów Mistrzejowice Kraków
Serwis okapów Czyżyny Kraków
Serwis okapów Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis okapów Bieńczyce Kraków

Serwis okapów Libertów
Serwis okapów Skawina
Serwis okapów Wieliczka
Serwis okapów Balice
Serwis okapów Zielonki
Serwis okapów Raciborowice
Serwis okapów Kokotów
Serwis okapów Zabierzów
Serwis okapów Golkowice