Naprawa lodówek - Kraków i okolice

Lodówka to niezbędny sprzęt AGD w każdym domu, nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez niej. W końcu pozwala na utrzymywanie świeżości potraw i żywności, a awaria lodówki to ogromne utrudnienie w gospodarstwie domowym. Twoja lodówka nie działa? Skorzystaj z naszego serwisu AGD, zamów Fach-Mana i nie pozwól żeby Twoje produkty spożywcze uległy zepsuciu.

lodówka

Najczęstsze awarie w lodówkach

niebieska strzałka w prawo

Lodówka nie chłodzi, zamrażarka działa

Jest to bardzo częsty problem konsumentów, ale nie zawsze oznacza awarię. Najpierw zastanów się, czy lodówka jest użytkowana w właściwy sposób. Jeśli wkładasz do niej gorące jedzenie to normalne jest to, że lodówka nie będzie mogła go szybko chłodzić. Zbyt dużym zmianom temperatury towarzyszy zbierająca się woda na półkach.
Sprawdź ustawienia temperatury. Może zdarzyć się tak, że przez przypadek przekręcisz pokrętło i ustawisz temperaturę na najwyższą, co spowoduje słabe chłodzenie lodówki.
Lubisz co pięć minut zaglądać do lodówki? Niestety zbyt częste i długie jej otwieranie nie pozwala urządzeniu na dobre schłodzenie produktów. Dodatkowo powoduje szybsze zużywanie uszczelek co prowadzi do nieszczelności lodówki i nieprawidłowej temperatury w jej środku.
Sprawdź ustawienie lodówki. Być może Twoja lodówka nie chłodzi ponieważ stoi w zbyt nasłonecznionym miejscu lub za blisko grzejnika. Przestaw lodówkę w inne miejsce zapewniając jej obieg powietrza z tyłu – ustaw lodówkę w odległości min. 10cm od ściany. Zwróć uwagę na ułożenie produktów w lodówce. Układaj produkty tak, żeby nie dotykały tylnej ścianki, spowoduje to utrudniony obieg wewnątrz lodówki.
Jeśli stosujesz się do wszystkich zaleceń a lodówka dalej nie chłodzi oznacza to, że urządzenie uległo awarii i konieczny będzie serwis lodówek. Przyczyną może być uszkodzony termostat odpowiadający za dostosowanie temperatury do ustawień lub awaria silnika wentylatora, którego zadaniem jest utrzymanie obiegu zimnego powietrza w lodówce.

niebieska strzałka w prawo

Ciepłe boki lodówki

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje lodówek, ze skraplaczem i typu No Frost. Lodówki ze skraplaczem mają „kręte rury” z tyłu urządzenia i to jest właśnie ten skraplacz, który odpowiada za rozproszenie ciepła. Normalnym zjawiskiem jest to, że skraplacz i boki lodówki są ciepłe. Jeśli on ulegnie awarii lodówka przestanie chłodzić.
Drugim typem lodówek jest system No Frost. W systemie tym podobnie jak w lodówkach ze skraplaczem boki chłodziarki są ciepłe. Jest to efekt uboczny technologii zabezpieczającej lodówkę przed osadzaniem szronu.
Jeśli boki chłodziarki są zbyt ciepłe, a dodatkowo lodówka nie chłodzi żywności problemem może być złe ustawienie urządzenia i brak prawidłowej wentylacji. Zawsze ustawiaj lodówkę pozostawiając wolną przestrzeń od ściany (min 10cm z tyłu i 5cm po bokach). Nigdy nie stawiaj sprzętów elektrycznych obok siebie bez przestrzeni między nimi. Jeśli stosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń i problem dalej nie ustępuje wezwij naszego serwisanta lodówek, który zdiagnozuje przyczynę awarii lodówki.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego lodówka mrozi jedzenie?

Zanim zaczniesz obwiniać lodówkę o awarię zwróć uwagę na prawidłowe rozmieszczenie produktów na półkach. Jeżeli zablokujesz wyloty powietrza spowodujesz jego złą cyrkulację. Zimne powietrze wypływające z wylotów bezpośrednio na produkty może powodować ich zamrożenie. Pamiętaj, że produkty nie powinny stykać się ze ściankami chłodziarki. Nigdy nie wykładaj gorących potraw do lodówki. Para unosząca się z gorących dań pod wpływem niskiej temperatury skrapla się, a potem zamienia w lód. Sprawdź też ustawienie temperatury, czy nie jest za niska. Powinna wynosi od 4-8 st.C.
Jeśli dalej masz problem z zamrożonym jedzeniem w lodówce, może to oznaczać jej awarię. Uszkodzeniu mógł ulec termostat, czujnik temperatury lub przepustnica. Rzadko się zdarza, że awarii ulega moduł sterujący jednak aby to wykluczyć potrzebna będzie pomoc fachowca.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego lodówka się nie wyłącza?

Przyczyn ciągłej pracy lodówki może być kilka. Najprostszą i najczęstszą przyczyną jest zabrudzenie skraplacza. Jego brudne zwoje uniemożliwiają chłodzenie, przez co urządzenie musi ciągle pracować żeby obniżyć temperaturę. Raz na kilka miesięcy należy odkurzyć skraplacz (czarna kratownica z tyłu lodówki).
Kolejnym winowajcą nieprzerwanej pracy lodówki może być czujnik temperatury, który steruje układem chłodzenia. Oblodzony czujnik spowoduje fałszywe odczyty przez co urządzenie pracuje cały czas. W tym przypadku pomoże rozmrożenie lodówki. Jeśli chłodziarka po tym zabiegu dalej nie pracuje prawidłowo może to oznaczać poważniejszą awarię. Najlepiej skontaktuj się z serwisem lodówek, gdyż może to być uszkodzenie termostatu, rozszczelnienie czynnika chłodzącego lub awaria modułu sterującego. Fachowiec zdiagnozuje problem i naprawi lodówkę.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego lodówka głośno pracuje?

Gdy lodówka głośno chodzi przyczyną może być złe wypoziomowanie urządzenia. Sprawdź czy chłodziarka nie przekrzywiła się, jeśli tak poszukaj mechanizmu regulacyjnego (nóżki, stopki). Jeśli lodówka takich nie posiada wystarczy coś podłożyć np. Deseczkę. Inną dosyć częstą przyczyną głośnej pracy jest jej przeładowanie. Nadmiar lodu i szronu nagromadzonego w zamrażalniku powoduje przeciążenie urządzenia. W tym przypadku wystarczy rozmrozić i umyć chłodziarkę. W starych lodówkach bez systemu No Frost trzeba to robić kilka razy w roku. Jeśli poziom hałasu wydawanego przez Twoją lodówkę jest nadal wysoki może to oznaczać awarię wentylatora lub zużycie się sprężarki.

niebieska strzałka w prawo

Z lodówki leci woda

Przeciek to jedna z najczęstszych usterek w lodówce. Powstaje najczęściej przez uszkodzoną lub zużytą uszczelkę wokół drzwi. Jej zadaniem jest odizolowanie zimnego powietrza w lodówce od ciepłego na zewnątrz. Uszkodzona uszczelka sprawia, że w lodówce dochodzi do ciągłych wahań temperatur co powoduje skraplanie się wody w urządzeniu. Gdy wody jest za dużo to wyleje się ona na zewnątrz.
W lodówkach bez systemu No Frost znajduje się specjalny otwór do odprowadzania wody, który jest mały i lubi się często zapychać. Zapchany otwór spowoduje gromadzenie się wody pod szufladą na warzywa i owoce, która potem wyleje się na zewnątrz. Taka usterka jest bardzo łatwa do naprawy, wystarczy przetkać otwór specjalnym przetykaczem, który dodawany jest jako akcesorium od producenta. Jeśli w lodówce panuje zbyt wysoka temperatura, urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy, świeci się czerwona dioda lub na wyświetlaczu widnieje komunikat skontaktuj się z serwisem lodówek. Fachowiec szybko zdiagnozuje i usunie awarię.

Serwis lodówek - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś lodówkę i potrzebna jest jej instalacja? Fach-Man podłączy Twoją lodówkę również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

AEG
akpo
amica
beko
bosh
candy
electrolux
faber
franke
gorenje
hover
hotpoint
indesit
lg
miele
mpm
samsung
sharp
siemens
teka
whirpool

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis lodówek Stare Miasto Kraków
Serwis lodówek Grzegórzki Kraków
Serwis lodówek Krowodrza Kraków
Serwis lodówek Zwierzyniec Kraków
Serwis lodówek Nowa Huta Kraków
Serwis lodówek Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis lodówek Swoszowice Kraków
Serwis lodówek Prądnik Czerwony Kraków
Serwis lodówek Prądnik Biały Kraków
Serwis lodówek Dębniki Kraków
Serwis lodówek Podgórze Duchackie Kraków
Serwis lodówek Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis lodówek Podgórze Kraków
Serwis lodówek Bronowice Kraków
Serwis lodówek Mistrzejowice Kraków
Serwis lodówek Czyżyny Kraków
Serwis lodówek Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis lodówek Bieńczyce Kraków

Serwis lodówek Libertów
Serwis lodówek Skawina
Serwis lodówek Wieliczka
Serwis lodówek Balice
Serwis lodówek Zielonki
Serwis lodówek Raciborowice
Serwis lodówek Kokotów
Serwis lodówek Zabierzów
Serwis lodówek Golkowice