Naprawa lodówek - Kraków i okolice
Lodówka to niezbędny sprzęt AGD w każdym domu, nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez niej. W końcu pozwala na utrzymywanie świeżości potraw i żywności, a awaria lodówki to ogromne utrudnienie w gospodarstwie domowym. Twoja lodówka nie działa? Skorzystaj z naszego serwisu AGD, zamów Fach-Mana i nie pozwól żeby Twoje produkty spożywcze uległy zepsuciu.
Najczęstsze awarie w lodówkach
Lodówka nie chłodzi, zamrażarka działa
Jest to bardzo częsty problem konsumentów, ale nie zawsze oznacza awarię. Najpierw zastanów się, czy lodówka jest użytkowana w właściwy sposób. Jeśli wkładasz do niej gorące jedzenie to normalne jest to, że lodówka nie będzie mogła go szybko chłodzić. Zbyt dużym zmianom temperatury towarzyszy zbierająca się woda na półkach. Sprawdź ustawienia temperatury. Może zdarzyć się tak, że przez przypadek przekręcisz pokrętło i ustawisz temperaturę na najwyższą, co spowoduje słabe chłodzenie lodówki. Lubisz co pięć minut zaglądać do lodówki? Niestety zbyt częste i długie jej otwieranie nie pozwala urządzeniu na dobre schłodzenie produktów. Dodatkowo powoduje szybsze zużywanie uszczelek co prowadzi do nieszczelności lodówki i nieprawidłowej temperatury w jej środku. Sprawdź ustawienie lodówki. Być może Twoja lodówka nie chłodzi ponieważ stoi w zbyt nasłonecznionym miejscu lub za blisko grzejnika. Przestaw lodówkę w inne miejsce zapewniając jej obieg powietrza z tyłu – ustaw lodówkę w odległości min. 10cm od ściany. Zwróć uwagę na ułożenie produktów w lodówce. Układaj produkty tak, żeby nie dotykały tylnej ścianki, spowoduje to utrudniony obieg wewnątrz lodówki. Jeśli stosujesz się do wszystkich zaleceń a lodówka dalej nie chłodzi oznacza to, że urządzenie uległo awarii i konieczny będzie serwis lodówek. Przyczyną może być uszkodzony termostat odpowiadający za dostosowanie temperatury do ustawień lub awaria silnika wentylatora, którego zadaniem jest utrzymanie obiegu zimnego powietrza w lodówce.
Ciepłe boki lodówki
Na rynku znajdziemy dwa rodzaje lodówek, ze skraplaczem i typu No Frost. Lodówki ze skraplaczem mają „kręte rury” z tyłu urządzenia i to jest właśnie ten skraplacz, który odpowiada za rozproszenie ciepła. Normalnym zjawiskiem jest to, że skraplacz i boki lodówki są ciepłe. Jeśli on ulegnie awarii lodówka przestanie chłodzić. Drugim typem lodówek jest system No Frost. W systemie tym podobnie jak w lodówkach ze skraplaczem boki chłodziarki są ciepłe. Jest to efekt uboczny technologii zabezpieczającej lodówkę przed osadzaniem szronu. Jeśli boki chłodziarki są zbyt ciepłe, a dodatkowo lodówka nie chłodzi żywności problemem może być złe ustawienie urządzenia i brak prawidłowej wentylacji. Zawsze ustawiaj lodówkę pozostawiając wolną przestrzeń od ściany (min 10cm z tyłu i 5cm po bokach). Nigdy nie stawiaj sprzętów elektrycznych obok siebie bez przestrzeni między nimi. Jeśli stosujesz się do wszystkich powyższych zaleceń i problem dalej nie ustępuje wezwij naszego serwisanta lodówek, który zdiagnozuje przyczynę awarii lodówki.
Dlaczego lodówka mrozi jedzenie?
Zanim zaczniesz obwiniać lodówkę o awarię zwróć uwagę na prawidłowe rozmieszczenie produktów na półkach. Jeżeli zablokujesz wyloty powietrza spowodujesz jego złą cyrkulację. Zimne powietrze wypływające z wylotów bezpośrednio na produkty może powodować ich zamrożenie. Pamiętaj, że produkty nie powinny stykać się ze ściankami chłodziarki. Nigdy nie wykładaj gorących potraw do lodówki. Para unosząca się z gorących dań pod wpływem niskiej temperatury skrapla się, a potem zamienia w lód. Sprawdź też ustawienie temperatury, czy nie jest za niska. Powinna wynosi od 4-8 st.C. Jeśli dalej masz problem z zamrożonym jedzeniem w lodówce, może to oznaczać jej awarię. Uszkodzeniu mógł ulec termostat, czujnik temperatury lub przepustnica. Rzadko się zdarza, że awarii ulega moduł sterujący jednak aby to wykluczyć potrzebna będzie pomoc fachowca.
Dlaczego lodówka się nie wyłącza?
Przyczyn ciągłej pracy lodówki może być kilka. Najprostszą i najczęstszą przyczyną jest zabrudzenie skraplacza. Jego brudne zwoje uniemożliwiają chłodzenie, przez co urządzenie musi ciągle pracować żeby obniżyć temperaturę. Raz na kilka miesięcy należy odkurzyć skraplacz (czarna kratownica z tyłu lodówki). Kolejnym winowajcą nieprzerwanej pracy lodówki może być czujnik temperatury, który steruje układem chłodzenia. Oblodzony czujnik spowoduje fałszywe odczyty przez co urządzenie pracuje cały czas. W tym przypadku pomoże rozmrożenie lodówki. Jeśli chłodziarka po tym zabiegu dalej nie pracuje prawidłowo może to oznaczać poważniejszą awarię. Najlepiej skontaktuj się z serwisem lodówek, gdyż może to być uszkodzenie termostatu, rozszczelnienie czynnika chłodzącego lub awaria modułu sterującego. Fachowiec zdiagnozuje problem i naprawi lodówkę.
Dlaczego lodówka głośno pracuje?
Gdy lodówka głośno chodzi przyczyną może być złe wypoziomowanie urządzenia. Sprawdź czy chłodziarka nie przekrzywiła się, jeśli tak poszukaj mechanizmu regulacyjnego (nóżki, stopki). Jeśli lodówka takich nie posiada wystarczy coś podłożyć np. Deseczkę. Inną dosyć częstą przyczyną głośnej pracy jest jej przeładowanie. Nadmiar lodu i szronu nagromadzonego w zamrażalniku powoduje przeciążenie urządzenia. W tym przypadku wystarczy rozmrozić i umyć chłodziarkę. W starych lodówkach bez systemu No Frost trzeba to robić kilka razy w roku. Jeśli poziom hałasu wydawanego przez Twoją lodówkę jest nadal wysoki może to oznaczać awarię wentylatora lub zużycie się sprężarki.
Z lodówki leci woda
Przeciek to jedna z najczęstszych usterek w lodówce. Powstaje najczęściej przez uszkodzoną lub zużytą uszczelkę wokół drzwi. Jej zadaniem jest odizolowanie zimnego powietrza w lodówce od ciepłego na zewnątrz. Uszkodzona uszczelka sprawia, że w lodówce dochodzi do ciągłych wahań temperatur co powoduje skraplanie się wody w urządzeniu. Gdy wody jest za dużo to wyleje się ona na zewnątrz. W lodówkach bez systemu No Frost znajduje się specjalny otwór do odprowadzania wody, który jest mały i lubi się często zapychać. Zapchany otwór spowoduje gromadzenie się wody pod szufladą na warzywa i owoce, która potem wyleje się na zewnątrz. Taka usterka jest bardzo łatwa do naprawy, wystarczy przetkać otwór specjalnym przetykaczem, który dodawany jest jako akcesorium od producenta. Jeśli w lodówce panuje zbyt wysoka temperatura, urządzenie wydaje sygnał dźwiękowy, świeci się czerwona dioda lub na wyświetlaczu widnieje komunikat skontaktuj się z serwisem lodówek. Fachowiec szybko zdiagnozuje i usunie awarię.
Serwis lodówek - Kraków
Naprawa i wymiana części
Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!
Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.
Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia
Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.
Instalacja
Kupiłeś lodówkę i potrzebna jest jej instalacja? Fach-Man podłączy Twoją lodówkę również w zabudowie.
Zamów fachowca
Serwisujemy marki urządzeń
Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:
Serwis lodówek Stare Miasto Kraków Serwis lodówek Grzegórzki Kraków Serwis lodówek Krowodrza Kraków Serwis lodówek Zwierzyniec Kraków Serwis lodówek Nowa Huta Kraków Serwis lodówek Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków Serwis lodówek Swoszowice Kraków Serwis lodówek Prądnik Czerwony Kraków Serwis lodówek Prądnik Biały Kraków Serwis lodówek Dębniki Kraków Serwis lodówek Podgórze Duchackie Kraków Serwis lodówek Bieżanów-Prokocim Kraków Serwis lodówek Podgórze Kraków Serwis lodówek Bronowice Kraków Serwis lodówek Mistrzejowice Kraków Serwis lodówek Czyżyny Kraków Serwis lodówek Wzgórza Krzesławickie Kraków Serwis lodówek Bieńczyce Kraków
Serwis lodówek Libertów Serwis lodówek Skawina Serwis lodówek Wieliczka Serwis lodówek Balice Serwis lodówek Zielonki Serwis lodówek Raciborowice Serwis lodówek Kokotów Serwis lodówek Zabierzów Serwis lodówek Golkowice