Naprawa kuchenek indukcyjnych i gazowych - Kraków i okolice

Kuchenka gazowa czy indukcyjna? Wszystko zależy od preferencji jednak trzeba przyznać, że to niezbędne urządzenie w domu tak samo jak lodówka czy piekarnik. Nie musisz być mistrzem gotowania żeby docenić jej zalety. Dzięki niej jesteś w stanie przyrządzić dania od najprostszych po te najbardziej wyrafinowane. Niestety czasami kuchenka ulega awarii co staje się bardzo kłopotliwe. Zepsuła Ci się kuchenka? Zarezerwuj serwis kuchenek. Fachowiec szybko zdiagnozuje przyczynę awarii i naprawi Twoją kuchenkę.

kuchenka gazowa

Najczęstsze awarie w kuchenkach gazowych i płytach indukcyjnych

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego kuchenka gazowa kopci

Jeśli Twoje garnki są ciągle okopcone trzeba sprawdzić czy dysza palnika jest dobrze wyregulowana lub czy nie jest uszkodzona. Dysza rozprowadza gaz po palniku i jeśli nie działa poprawnie proporcje gazu będą zaburzone. Wymieszanie złych proporcji gazu z powietrzem prowadzi do kopcenia. Przyczyną okopconych garnków może być też zanieczyszczona lub zardzewiała korona palnika. W sytuacji tej gaz płynie nie tak jak powinien przez co garnki są okopcone. Jeszcze jedną przyczyną może być słaby jakościowo gaz. Jeśli korzystasz z butli gazowej zmień dostawcę.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego kuchenka gazowa słabo grzeje

Przyczyną słabego płomienia mogą być zabrudzenia palnika, które blokują wypływanie gazu. Niedostateczna ilość gazu sprawia, że kuchenka nie pracuje płynnie i siła płomienia jest za mała żeby ogrzać garnek. W tym przypadku żeby kuchenka wróciła do pełnej sprawności wystarczy oczyszczenie palnika. Bywa też tak, że słabe grzanie kuchenki spowodowane jest zabrudzeniem lub uszkodzeniem dyszy gazu, którą trzeba przeczyścić lub wymienić. Jeśli Twoja kuchenka podłączona jest do butli z gazem, być może problem tkwi w braku tego surowca. Wtedy wystarczy tylko wymienić butlę na nową.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego palnik w kuchence gazowej gaśnie po puszczeniu pokrętła

Najczęstszą przyczyną gasnącego palnika jest uszkodzony iskrownik. Możliwe jest, że iskrownik podaje iskrę na palnik za krótko lub w ogóle jej nie podaje. Iskra może też przeskakiwać w inne miejsce. W takim przypadku najlepiej będzie, jeśli wymienisz iskrownik. Gaśnięcie palnika może też powodować zatkana dysza gazowa, która nie może dać wystarczającego ciśnienia do zapalenia palnika. Żeby uporać się z tym problemem wystarczy przetkanie dyszy, chyba że jest już stara i zużyta - wtedy trzeba ją wymienić na nową. Jeśli problem z gaśnięciem palnika dalej nie ustąpił możliwe jest, że uszkodzeniu uległa termopara lub zawór gazu. W takim przypadku należy wezwać specjalistę.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego płyta indukcyjna głośno pracuje

Jeśli Twoja kuchenka indukcyjna buczy prawdopodobnie używasz niewłaściwych garnków co może prowadzić do poważnych uszkodzeń kuchenki. Garnki przeznaczone do płyty indukcyjnej muszą być wykonane ze stali ferromagnetycznej. Takie garnki oznaczone są symbolem zwojnicy. Przyczyną buczenia może być też mokra płyta lub dno garnka. Zawsze upewnij się, że kuchenka i garnki na niej stawiane są suche. Jeżeli stosujesz się do wszystkich zaleceń a płyta nadal wydaje głośne dźwięki skontaktuj się jak najszybciej z serwisem kuchenek. Buczenie kuchenki może być przyczyną awarii wentylatora lub modułu sterującego. Uszkodzeniu mogło ulec też pole grzejne.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego płyta indukcyjna wyłącza się

Najpierw zrestartuj kuchenkę odłączając ją z prądu na kilkanaście minut. Możliwe jest że zabezpieczenie przeciwprzepięciowe uległo awarii. W takim przypadku restart płyty powinien pomóc. Częstą przyczyną wyłączania się kuchenki jest przegrzanie układu elektronicznego, spowodowany złą wentylacją kuchenki. Jeśli kuchenka osiągnie zbyt dużą temperaturę nagle wyłączy się, żeby się schodzić. Po osiągnięciu optymalnej temperatury urządzenie włączy się z powrotem. Ale jak poradzić sobie z tym problemem? Przede wszystkim zadbaj o prawidłową wentylację płyty. Często płyty montowane są w szafkach bez wywierconych otworów, co powoduje nadmierne gromadzenie się gorącego powietrza. Jeżeli Twoja kuchenka jest zamontowana w takiej szafce otwórz drzwiczki, żeby umożliwić wydostanie się gorącego powietrza na zewnątrz. Być może przyczyną wyłączania się kuchenki jest zatkanie wentylatorów znajdujących się od spodu płyty. Czasami zdarza się tak, że coś np. Kawałek folii dostanie się do szczelin wentylatora zakłócając jego prawidłową pracę. Jeśli żaden z powyższych sposobów nie pomógł konieczne jest wezwanie serwisu kuchenek, gdyż mogło dojść do poważniejszej awarii.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego płyta indukcyjna nie grzeje

Płyta indykcyjna do prawidłowej pracy potrzebuje specjalnych garnków przewodzących pole elektromagnetyczne. Jeśli nie masz takich garnków to niestety, musisz zakupić bo zwykły rondelek nie będzie się nagrzewał. Kuchenki te mają to do siebie, że działają dopiero wtedy, gdy zostanie na nich położony garnek ze stali ferromagnetycznej. Kupując garnki zwracaj uwagę na symbole umieszczone na zewnętrznej stronie naczynia. Jeśli garnek oznaczony jest ikonką ze spiralką to nadaje się do używania na płycie indukcyjnej. Gdy producent nie umieści takiej informacji sprawdź naczynie przykładając do jego dna magnes. Przyczepiony magnes oznacza, że garnek może być używany na kuchence indukcyjnej.
Twoja płyta indukcyjna została dopiero podłączona i próbujesz uruchomić ją pierwszy raz, ale nie działa? Być może przewody zostały niewłaściwie podpięte. Może się tak zdarzyć zwłaszcza podczas samodzielnego montażu kuchenki. Najlepiej jest skorzystać z pomocy fachowca, gdyż mała pomyłka może doprowadzić do poważnej awarii lub uszkodzenia płyty.
Częstym problem w użytkowaniu płyty indukcyjnej jest awaria jednego pola grzejnego. Jeśli dodatkowo w urządzeniu zauważysz rozbłyski oznacza to, że nastąpiły wyładowania elektromagnetyczne. Płyta wtedy nie reaguje na dotyk. W takim przypadku powinno pomóc zrestartowanie urządzenia. Odłącz płytę od zasilania i poczekaj kilka minut przed ponownym podłączeniem. Jeśli ten sposób nie pomaga wezwij serwis kuchenek. Uszkodzeniu mógł ulec moduł sterujący lub złącze elektryczne. Przyczyną awarii może też być spalona grzałka.

Serwis kuchenek indukcyjnych i gazowych - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś piekarnik i potrzebna jest jego instalacja? Fach-Man podłączy Twój piekarnik również w zabudowie.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

AEG
akpo
amica
beko
bosh
candy
electrolux
faber
franke
gorenje
hover
hotpoint
indesit
lg
miele
mpm
samsung
sharp
siemens
teka
whirpool

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis piekarników Stare Miasto Kraków
Serwis piekarników Grzegórzki Kraków
Serwis piekarników Krowodrza Kraków
Serwis piekarników Zwierzyniec Kraków
Serwis piekarników Nowa Huta Kraków
Serwis piekarników Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis piekarników Swoszowice Kraków
Serwis piekarników Prądnik Czerwony Kraków
Serwis piekarników Prądnik Biały Kraków
Serwis piekarników Dębniki Kraków
Serwis piekarników Podgórze Duchackie Kraków
Serwis piekarników Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis piekarników Podgórze Kraków
Serwis piekarników Bronowice Kraków
Serwis piekarników Mistrzejowice Kraków
Serwis piekarników Czyżyny Kraków
Serwis piekarników Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis piekarników Bieńczyce Kraków

Serwis piekarników Libertów
Serwis piekarników Skawina
Serwis piekarników Wieliczka
Serwis piekarników Balice
Serwis piekarników Zielonki
Serwis piekarników Raciborowice
Serwis piekarników Kokotów
Serwis piekarników Zabierzów
Serwis piekarników Golkowice