Naprawa ekspresów do kawy
Kraków i okolice

Filiżanka aromatycznej kawy o poranku rozbudza zmysły i dodaje energii na cały dzień. A wiadomo, że najlepsza kawa to ta z ekspresu. Niestety ekspresy do kawy są problematycznymi urządzeniami, które lubią często ulegać awarii. Jeśli Twój ekspres odmawia współpracy skontaktuj się naszym serwisem ekspresów do kawy. Zamów fachowca już teraz i zachwycaj się smakiem ulubionej kawy.

ekspres do kawy

Najczęstsze awarie ekspresów do kawy

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego ekspres do kawy nie włącza się

Najpierw sprawdź czy urządzenie zostało podłączone do prądu i czy gniazdko jest sprawne. Może się zdarzyć, że źródłem problemu jest zepsute gniazdko. Wtedy konieczna będzie interwencja elektryka. Jeśli gniazdko działa upewnij się, że kabel nie został uszkodzony. Częstym problemem jest załamany lub zgnieciony przewód, który blokuje swobodny przepływ prądu. Sprawdź też stan techniczny wtyczki. W tym przypadku wystarczy wymienić kabel lub wtyczkę i urządzenie znowu zacznie działać.
Upewnij się, że przełącznik główny został włączony. Niektóre modele posiadają taki element, który odpowiada za włączanie i wyłączanie urządzenia.
Częstą przyczyną braku reakcji ekspresu jest nieprawidłowy montaż elementów (pojemnik na wodę, jednostka zaparzająca). Szczególnie zdarza się to przy pierwszym użytkowaniu urządzenia lub po jego czyszczeniu. Upewnij się, ze wszystkie elementy zostały złożone zgodnie z instrukcją obsługi. W takiej sytuacji najlepiej będzie złożenie ich od nowa.
Jeśli dalej masz problem i Twój ekspres do kawy nie chce się włączyć skontaktuj się z serwisem ekspresów do kawy. Przyczyną może być spalony bezpiecznik termiczny lub uszkodzony moduł sterowania. Serwisant ustali przyczynę awarii i naprawi Twój ekspres do kawy.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego ekspres nie spienia mleka

Najczęstszą przyczyną braku pysznej pianki jest zabrudzenie układu mlecznego, który posiada silikonowe rurki dostarczające mleko do pojemnika tzw. cappuccinatore. Żeby pozbyć się tej usterki wystarczy przepłukać układ mleczny. W instrukcji obsługi znajdziesz szczegółowe informacje jak takie czyszczenie wykonać. Czasami układ jest tak zabrudzony, że samo płukanie nie pomoże. Trzeba wtedy rozkręcić cały układ i każdą cześć dokładnie umyć. Po dokładnym wysuszeniu i zamontowaniu układu trzeba przetestować jego działanie.
Warto także zwrócić uwagę na dyszę do spieniania. Jest to element w kształcie cygara przytwierdzony do rurki pary. Dysza jest bardzo wąska przez co często się zapycha, zwłaszcza jeśli nie czyścisz jej regularnie czyli po każdym spienianiu mleka. W tym przypadku dokładne przetkanie i umycie dyszy powinno pomóc. Bywa też tak, że dysza ulega zużyciu – trzeba wtedy wymienić ją na nową. Jeśli wyczyszczenie układu mlecznego i dyszy nie pomaga, awarii mógł ulec elektrozawór lub układ elektroniczny. W takim przypadku konieczne będzie wezwanie serwisanta. Fachowiec z naszego serwisu ekspresów do kawy szybko zdiagnozuje i naprawi Twoje urządzenie.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego ekspres nie pobiera wody

Przyczyną takiej usterki może być nieprawidłowo zamontowany pojemnik na wodę. Upewnij się, że został on poprawnie umieszczony w przedniej lub górnej części urządzenia (w zależności od modelu). Sprawdź też czy pod zbiornikiem nie nagromadziły się jakieś zanieczyszczenia. Jeśli tak – usuń je.
Kolejną przyczyną nie pobierania wody przez ekspres może być utrudniony obieg wody. Za dopływ wody odpowiadają cienkie wężyki, które często ulegają uszkodzeniom, zapchaniom lub poluzowaniom. Skontroluj stan wężyków, być może trzeba będzie je wymienić.
Zdarza się też, że ekspres do kawy zapowietrzy się. W takim przypadku trzeba pozbyć się nadmiaru powietrza.
Pamiętaj o regularnym odkamienianiu i stosuj środki odkamieniające. Często to właśnie kamień jest przyczyną wielu awarii sprzętu AGD. Szczególnie narażony jest ekspres do kawy, który posiada wiele cienkich wężyków podatnych na zapychanie.
Jeśli powyższe wskazówki nie pomogły i Twój ekspres do kawy dalej nie pobiera wody skontaktuj się z naszym serwisem ekspresów do kawy.
Niestety zdarza się, że ekspres do kawy ulegnie poważniejszej awarii, np. Awaria pompy czy niesprawny przepływomierz. Konieczna będzie wtedy pomoc fachowca.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego ekspres do kawy głośno pracuje

Za głośną pracę urządzenia może odpowiadać niedokręcony filtr, który poprzez wibracje może wprawiać całe urządzenie w drgania. Sprawdź czy filtr został dobrze zakręcony.
Przyczyną wielu awarii w ekspresach do kawy jest nagromadzony brud i kamień. Urządzenie to posiada wiele przewodów, które zapychają się tłustymi resztkami z kawy i kamieniem. Zablokowane wężyki utrudniają swobodny przepływ płynów przez co mogą powodować głośną pracę ekspresu. Dlatego niezwykle ważne jest to, żeby pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia, gdyż można zapobiec wielu usterkom.
Czasami głośną pracę ekspresu powoduje wbudowany młynek. Jeśli Twój ekspres ma już kilka lat lub robisz kawę bardzo często prawdopodobnie starły się żarna z których zbudowany jest młynek. W takim przypadku należy tylko wymienić młynek i ekspres będzie gotowy do ponownego użycia.
Zdarza się też, że awarii ulegnie pompa. Uszkodzonej pompie towarzyszy charakterystyczne buczenie, niskie ciśnienie w urządzeniu i słaby wyrzut pary. W tym przypadku lepiej skorzystać z serwisu ekspresów do kawy, który profesjonalnie zajmie się Twoim sprzętem.

niebieska strzałka w prawo

Dziwny smak kawy z ekspresu

Najczęstszą przyczyną dziwnego smaku kawy jest nieodpowiednie ustawienie stopnia zmielenia ziaren. Gdy kawa będzie zbyt mocno zmielona, napar może mieć gorzki lub kwaśny smak. Spróbuj zmienić ustawienia młynka na mniejsze zmielenie ziaren. Pamiętaj też, że kawa kawie nie równa. Jeśli nie lubisz kwaśnej kawy wybieraj te, które mają na opakowaniu podaną mniejszą kwasowość. Nie zapominaj o stosowaniu i wymianie filtrów wody. Filtr wody oczyszcza wodę z zanieczyszczeń, dzięki temu chroni urządzenie przed usterkami powstającymi z kamienia. Ponadto znacząco wpływa na smak kawy. Napój przyrządzony z brudnej, chlorowanej wody na pewno nie będzie dobrze smakować. Pamiętaj, także o regularnym czyszczeniu i odkamienianiu ekspresu, gdyż nagromadzone fusy i oleiste resztki przyczyniają się nie tylko do dziwnego smaku kawy, ale też do wielu awarii urządzenia. Jeśli Twoje urządzenie posiada funkcje spieniania mleka trzeba stosować też środki do czyszczenia obiegu mlecznego.
Powodem niedobrej kawy może być też nieodpowiednia temperatura wody uzyskiwana przez awarię elementu grzewczego. W tym przypadku należy skontaktować się z fachowcem.

Serwis ekspresów do kawy - Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Serwisujemy marki urządzeń

ascaso
ariette
bosh
breville
deLonghi
gaggia
gastroback
graef
hendi
jura
kaffit
kitchenAid
krups
lavazza
laPavoni
melitta
miele
philips
philco
sencor
smeg
severin
tchibo
wilfa
zelmer

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis ekspresów do kawy Stare Miasto Kraków
Serwis ekspresów do kawy Grzegórzki Kraków
Serwis ekspresów do kawy Krowodrza Kraków
Serwis ekspresów do kawy Zwierzyniec Kraków
Serwis ekspresów do kawy Nowa Huta Kraków
Serwis ekspresów do kawy Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis ekspresów do kawy Swoszowice Kraków
Serwis ekspresów do kawy Prądnik Czerwony Kraków
Serwis ekspresów do kawy Prądnik Biały Kraków
Serwis ekspresów do kawy Dębniki Kraków
Serwis ekspresów do kawy Podgórze Duchackie Kraków
Serwis ekspresów do kawy Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis ekspresów do kawy Podgórze Kraków
Serwis ekspresów do kawy Bronowice Kraków
Serwis ekspresów do kawy Mistrzejowice Kraków
Serwis ekspresów do kawy Czyżyny Kraków
Serwis ekspresów do kawy Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis ekspresów do kawy Bieńczyce Kraków

Serwis ekspresów do kawy Libertów
Serwis ekspresów do kawy Skawina
Serwis ekspresów do kawy Wieliczka
Serwis ekspresów do kawy Balice
Serwis ekspresów do kawy Zielonki
Serwis ekspresów do kawy Raciborowice
Serwis ekspresów do kawy Kokotów
Serwis ekspresów do kawy Zabierzów
Serwis ekspresów do kawy Golkowice