Naprawa bojlerów - Kraków i okolice

Czy ktoś z nas wyobraża sobie funkcjonowanie bez ciepłej wody? Na pewno nie ma takiej osoby. Gorącą wodę w naszych domach mamy dzięki bojlerom, które służą do jej podgrzewania. Dopiero gdy nasz podgrzewacz ulega awarii zauważamy jakim przydatnym jest urządzeniem. Jeśli Twój bojler nie działa i nie masz ciepłej wody w mieszkaniu wezwij serwisanta bojlerów. Fach-Man szybko zdiagnozuje usterkę i naprawi Twoje urządzenie. Żebyś Ty po ciężkim dniu w pracy mógł się relaksować w gorącej kąpieli pełnej piany.

bojler

Najczęstsze awarie bojlerów

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler nie grzeje wody

Niekoniecznie jest to awaria samego bojlera. Najpierw sprawdź, czy bojler podłączony jest do gniazdka i czy kontakt działa. Najlepiej podłącz urządzenie do innego zasilania, ale pamiętaj, że bojer musi być uziemniony. Jeśli mimo to urządzenie nie grzeje wody przyczyną może być zakamieniona grzałka. Kamień to wróg każdego urządzenia AGD i jest przyczyną wielu awarii. Nazbierany osad utrudnia grzanie wody. Zazwyczaj pomaga dokładne oczyszczenie i odkamienianie grzałki. Jednak jeśli grzałka jest mocno zakamieniona trzeba ją wymienić. Wymiana tego elementu będzie też konieczna w przypadku przepalenia jej lub przewodów prowadzących do grzałki. Czasem dochodzi tez do awarii termostatu, który również trzeba będzie wymienić na nowy. Ale nie martw się, że nie będziesz mieć ciepłej wody. Zamów serwis bojlerów już teraz, a nasz fachowiec szybko naprawi Twój bojler.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler zapowietrza się

Przyczyną zapowietrzania się bojlera mogą być małe nieszczelności w połączeniach instalacyjnych przez które dostaje się powietrze np. W zawory, rozgałęźniki. Niezabezpieczone odpowiednio rury wykonane z tworzyw sztucznych także pozwalają na dostawanie się powietrza do bojlera. Czasem to dostawca wody poprzez zbyt duże jej utlenienie odpowiedzialny jest za bulgotanie i szum w bojlerze. Ale jak odpowietrzyć bojler? Niestety nie ma jednego uniwersalnego sposobu,wszystko zależy od rodzaju urządzenia, gdyż w naszych domach montujemy różnego rodzaju bojlery. Na pewno trzeba go wyłączyć i odciąć dostęp do instalacji. Potem odkręcamy zawór bezpieczeństwa i całkowicie opróżniamy bojler z wody. Następnie powoli ponownie napełniamy go wodą. Czasem to nie wystarcza i trzeba wykonać inne czynności konserwujące. Najlepiej, jeśli skorzystasz z serwisu bojlerów. Profesjonalny serwisant wykona wszystkie czynności za Ciebie.
Zdarza się, że zostały popełnione błędy w instalacji lub przy jej wykonaniu. W takim przypadku bojler będzie zapowietrzał się regularnie co może prowadzić do jego uszkodzenia. Wtedy konieczne jest wezwanie hydraulika, który profesjonalnie naprawi Twoją instalację.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler nie grzeje wody a dioda świeci

Najpierw zdejmij dekiel i sprawdź czy przycisk na termiku jest włączony. Jeśli przycisk jest włączony, a bojler nadal nie nagrzewa wody być może spaliła się grzałka lub przewody prowadzące do niej. W sytuacji tej wystarczy wymienić te elementy.
Jeżeli słyszysz bulgotanie w bojlerze prawdopodobnie jest on zapowietrzony, przez co nie będzie grzał wody. Instrukcję jak odpowietrzyć bojler znajdziesz w akapicie powyżej, pt. „Dlaczego bojler zapowietrza się”.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler nie napełnia się wodą

Sytuacja ta zdarza się po czyszczeniu bojlera, który jak każde urządzenie wymaga regularnej konserwacji. Przyczyną nie pobierania wody przez bojler może być nieprawidłowe podłączenie przewodów do czujnika poziomu wody oraz odpowietrznik.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler nie wyłącza się

Bojler ciągle pracuje, a z kranu leci wrzątek? Jak najszybciej odłącz bojler od zasilania i wezwij serwis bojlerów. W takim przypadku prawdopodobnie awarii uległ termostat. Nasz serwisant wykryje przyczynę zwarcia i wymieni uszkodzony element.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler słabo nagrzewa wodę

Bojler jak każde urządzenie AGD, które ma kontakt z wodą ulega zakamienieniu. Gromadzący się na grzałce osad z kamienia obniża sprawność bojlera, przez co urządzenie słabo nagrzewa wodę. W takim przypadku konieczne będzie dokładne oczyszczenie grzałki lub jej wymiana.
Jeśli grzałka została wymieniona i bojler dalej słabo grzeje wodę sprawdź ustawienia temperatury, termostat i czujnik temperatury. Możesz też wezwać fachowca, który zrobi to za Ciebie.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler nie trzyma ciepłej wody

Przyczyną wychładzania wody w bojlerze nie jest jego awaria, a błędy w instalacji lub źle dobrane urządzenie. Woda wtedy traci temperaturę wskutek grawitacyjnego obiegu lub dopływu zimnej wody po upuszczeniu podgrzanej. Rozwiązania tego problemu są różne w zależności od sytuacji. Czasami trzeba zamontować dodatkowe pionowe zasobniki oraz zawory zwrotne albo czasem wystarczy tylko ocieplić zbiornik.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego bojler długo grzeje wodę?

Niektóre podgrzewacze w zależności od modelu posiadają dwie grzałki. Jeśli jedna grzałka zostanie uszkodzona bojler będzie dłużej grzał wodę. Jeśli zauważyłeś, że Twój bojler dużo wolniej grzeje wodę niż na początku jego użytkowania - wezwij serwis bojlerów. Prawdopodobnie posiadasz urządzenie z dwiema grzałkami i jedna uległa awarii. Trzeba będzie ją wymienić.

Serwis bojlerów- Kraków

Naprawa i wymiana części

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element. którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Jeśli część jest bardziej unikatowa, konieczne będzie zamówienie brakującego elementu. Wysyłka trwa kilka dni.

Instalacja

Instalacja

Kupiłeś bojler i potrzebna jest jego instalacja? Fach-Man podłączy Twój bojler.

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Serwis bojlerów Stare Miasto Kraków
Serwis bojlerów Grzegórzki Kraków
Serwis bojlerów Krowodrza Kraków
Serwis bojlerów Zwierzyniec Kraków
Serwis bojlerów Nowa Huta Kraków
Serwis bojlerów Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Serwis bojlerów Swoszowice Kraków
Serwis bojlerów Prądnik Czerwony Kraków
Serwis bojlerów Prądnik Biały Kraków
Serwis bojlerów Dębniki Kraków
Serwis bojlerów Podgórze Duchackie Kraków
Serwis bojlerów Bieżanów-Prokocim Kraków
Serwis bojlerów Podgórze Kraków
Serwis bojlerów Bronowice Kraków
Serwis bojlerów Mistrzejowice Kraków
Serwis bojlerów Czyżyny Kraków
Serwis bojlerów Wzgórza Krzesławickie Kraków
Serwis bojlerów Bieńczyce Kraków

Serwis bojlerów Libertów
Serwis bojlerów Skawina
Serwis bojlerów Wieliczka
Serwis bojlerów Balice
Serwis bojlerów Zielonki
Serwis bojlerów Raciborowice
Serwis bojlerów Kokotów
Serwis bojlerów Zabierzów
Serwis bojlerów Golkowice