Udrażnianie rur - Kraków i okolice

Zatkane rury to częsty problem występujący w każdym domu. Nagromadzony tłuszcz, resztki jedzenia i włosy to główne czynniki powodujące niedrożność rur. Towarzyszący przy tym nieprzyjemny zapach potrafi doprowadzić do frustracji każdego. Jeśli masz zatkany zlew lub umywalkę nie trudź się sam, a tym bardziej nie używaj żrących środków do przetykania rur, które uszkadzają instalację kanalizacyjną. Nie męcz się i wezwij fachowca. Fach-Man w trosce o stan rur udrażnia je metodą mechaniczną. Nasz hydraulik udrażnia rury na terenie całego Krakowa i okolic.

rury

Hydraulik Kraków

Przyczyny zatkanych rur

Przyczyny powstania zatorów w rurach są proste. Zazwyczaj są to złe nawyki, które praktykujemy na co dzień. Resztki jedzenia, tłuszcz, drobne przedmioty i nieprawidłowe stosowanie środków do udrażniania rur to główne przyczyny powstawania zatorów w rurach. Czasem też zdarza się błąd przy montażu instalacji, którego skutkami są złe połączenia lub wykrzywienia przyczyniające się do niedrożności rur.

Co robić żeby zapobiegać zatykaniu rur?

Przede wszystkim zmień swoje nawyki:

- Staraj się, żeby resztki jedzenia nie trafiały do zlewu, a do pojemników bio, które są na to przeznaczone.

- Pamiętaj, że tłuszcze nie rozpuszczają się w wodzie, dlatego nie wylewaj ich do zlewu.
Tłuszcze oblepiają się na ściankach rur i innych przedmiotach mogących znajdować się w rurach. Z czasem obrośnie kolejnymi warstwami i stworzy zator.

- Nie stosuj środków udrażniających w dużych ilościach

- Kontroluj stan rur. Jeśli zauważysz wolniej spływającą wodę reaguj od razu. Łatwiej będzie udrożnić lekko zapchaną rurę niż duży zator powodujący całkowity brak przepływu.

- stosuj przepychacz sanitarny, który pozwala na skuteczne przepychanie rur bez ich uszkodzenia, dodatkowo nie wymaga interwencji hydraulika

Co zrobić z tłuszczem po smażeniu?

Najłatwiejszym sposobem będzie przelanie go do butelki i wyrzucenie do śmieci z odpadami zmieszanymi. Ale lepszym sposobem jest dostarczenie go do punktu selekcji odpadów komunalnych. Jeśli posiadasz większe ilości takiego tłuszczu warto nawiązać współpracę z firmami, które przetwarzają oleje roślinne.

Hydraulik Fach-Man

Udrażnianie rur na terenie całego Krakowa i okolic

niebieska strzałka w prawo

Jak udrożnić zatkany zlew?

Pierwszym krokiem jest wyczyszczenie syfonu. Jeśli posiadasz żeliwny to konieczne będzie pomoc hydraulika. Syfon taki ciężko odkręcić i potrzebny jest do tego specjalny klucz. W przypadku plastikowych syfonów z odkręceniem nie ma problemu.

niebieska strzałka w prawo

Jak wyczyścić syfon?

Jest to bardzo prosta czynność. Okręć dolną część, zbierz zanieczyszczenia i zakręć. Warto zainwestować w sitko, które zatrzymuje większe resztki. Jest do niewielki koszt a pomaga uniknąć częstego czyszczenia syfonu. Na rynku jest wiele dostępnych opcji: sitka plastikowe, silikonowe lub metalowe.

niebieska strzałka w prawo

Jeśli czyszczenie syfonu nie pomogło zastosuj przepychacz sanitarny.

Napełnij zlew wodą i zablokuj otwory przelewowe. Przyłóż gumowy kielich na odpływ, dociśnij i energicznie pociągnij za drewniany uchwyt. Czynność tę trzeba wykonać kilkukrotnie do całkowitego wypompowania nieczystości z rur.

Jeśli czyszczenie syfonu i zastosowanie przepychacza gumowego nie pomaga oznacza to, że zator jest duży i trzeba będzie użyć długiej sprężyny zwanej żmijką. W takim przypadku najlepiej wezwać na pomoc hydraulika. Fach-Man skutecznie udrożnia rury na terenie całego Krakowa i okolic.

Hydraulik Fach-Man wykonuje profesjonalne usługi hydrauliczne korzystając z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów.

Udrażnianie rur - Kraków

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i części zamienne

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element, którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część.

Instalacja

Gwarancja

Nasze usługi zawsze wykonywane są profesjonalnie i z największą dokładnością. Dodatkowo dajemy miesięczną gwarancję.

Porady

niebieska strzałka w prawo

Moja umywalka sama napełnia się wodą, co mam zrobić?

Jeśli mieszkasz w bloku poinformuj administratora budynku o problemie, gdyż przyczyną jest niedrożny pion kanalizacyjny, który może spowodować duże zalanie. Jeśli masz dom to sam zakręć główny zawór i jak najszybciej wezwij hydraulika.

niebieska strzałka w prawo

Woda umywalce spływa bardzo wolno

Problemem tutaj jest prawie całkowite zatkanie rur. W takim przypadku nie stosuj chemicznych środków do udrażniania, gdyż nie dość, że nie pomogą to jeszcze zniszczą rury. W takim przypadku trzeba zastosować udrażnianie mechaniczne, które najlepiej wykona hydraulik.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego śmierdzi z klatki odpływowej?

Za nieprzyjemny zapach unoszący się z klatki odpływowej odpowiadają rozmnażające się w rurach bakterie. Do tego brak zamknięcia hydraulicznego skutecznie przyczynia się do rozpowszechniania się smrodu po pomieszczeniu. Żeby uniknąć brzydkiego zapachu należy systematycznie wlewać do kratki ściekowej czystą wodę z dodatkiem detergentu. Jeśli kratka jest bardzo zabrudzona najpierw trzeba ją wyczyścić. Żeby problem ten nie nawracał najlepiej czyścić kratkę regularnie. Przyczyną brzydkiego zapachu może być też zbyt płytki syfon. Najlepiej zamontować syfony podłogowe nie przepuszczające zapachów i niewymagające dolewania wody.

niebieska strzałka w prawo

Umywalka się zapycha

Najprawdopodobniej problemem jest tutaj zatkany syfon. W syfonie gromadzą się różne nieczystości, dlatego wymaga on regularnego czyszczenia. Poradę jak wyczyścić syfon znajdziesz w powyższych paragrafie. Można też stosować środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia syfonów, ale pamiętaj żeby robić to zgodnie z instrukcją producenta. Zbyt duża ilość środków chemicznych powoduje uszkodzenia rur. Jeśli czyszczenie syfonu nie pomaga prawdopodobnie zatkaniu uległa rura. Wtedy wezwij hydraulika gdyż potrzebne będzie użycie żmijki.

niebieska strzałka w prawo

Czy środki do udrażniania rur mogą je zniszczyć?

Środki udrażniające rury mają za zadanie wypalić nagromadzone osady. Jeśli w rurze jest duży zator to nagromadzenie środka w jednym jej fragmencie spowoduje wydzielenie bardzo dużej ilości ciepła. Następuje wtedy gwałtowna i silna reakcja egzotermiczna, która prowadzi do uszkodzenia ścian rury. Tak uszkodzone rury powodują wycieki z instalacji. Dlatego najlepiej udrażnianie rur przeprowadzić mechanicznie. Fach-Man profesjonalnie bez środków chemicznych udrożni rury w Twoim mieszkaniu.

niebieska strzałka w prawo

Mam problem z odpływem wody ze zlewu

Najpierw wyczyść syfon i upewnij się że rury są drożne. Jeśli to nie pomaga przyczyną może być zapowietrzona instalacja, a niekoniecznie zły syfon. Być może pion kanalizacyjny nie został prawidłowo odpowietrzony. Zapowietrzona instalacja wpływa na działanie syfonu. Jeśli jest za mało wody w syfonie, a za dużo w pionie to nie spełnia on swojego działania. W tym przypadku konieczna będzie pomoc hydraulika.

niebieska strzałka w prawo

Dlaczego z syfonu pod zlewem cieknie woda?

Najprawdopodobniej to wina uszczelki, którą trzeba będzie wymienić. Żeby zapobiec zalaniu zakręć zawór z wodą i wezwij hydraulika. Fach-Man dojeżdża do klienta na całym terenie Krakowa i okolic.

Zadzwoń po Fach-Mana!

Najlepszy hydraulik z dojazdem w Krakowie i okolicach!Oferujemy usługi hydrauliczne:
Pogotowie hydrauliczne – usuwanie wycieków
Udrażnianie rur
Biały montaż
Wymiana i montaż kranów
Montaż kabiny prysznicowej
Montaż wanny
Montaż umywalki
Wymiana i montaż kaloryferów, Odpowietrzanie kaloryferów
Wymiana i naprawa spłuczek
Montaż WC
Wymiana silikonów
Naprawa i wymiana syfonów
Montaż i przeniesienie punktów hydraulicznych
Przeprowadzenie rur wodnych
Naprawa i wymiana bojlera
Wymiana uszkodzonych wężyków i uszczelek
Montaż ogrzewania podłogowego i ściennego
Montaż uzdatniaczy wody

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Udrażnianie rur Stare Miasto Kraków
Udrażnianie rur Grzegórzki Kraków
Udrażnianie rur Krowodrza Kraków
Udrażnianie rur Zwierzyniec Kraków
Udrażnianie rur Nowa Huta Kraków
Udrażnianie rur Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Udrażnianie rur Swoszowice Kraków
Udrażnianie rur Prądnik Czerwony Kraków
Udrażnianie rur Prądnik Biały Kraków
Udrażnianie rur Dębniki Kraków
Udrażnianie rur Podgórze Duchackie Kraków
Udrażnianie rur Bieżanów-Prokocim Kraków
Udrażnianie rur Podgórze Kraków
Udrażnianie rur Bronowice Kraków
Udrażnianie rur Mistrzejowice Kraków
Udrażnianie rur Czyżyny Kraków
Udrażnianie rur Wzgórza Krzesławickie Kraków
Udrażnianie rur Bieńczyce Kraków

Udrażnianie rur Libertów
Udrażnianie rur Skawina
Udrażnianie rur Wieliczka
Udrażnianie rur Balice
Udrażnianie rur Zielonki
Udrażnianie rur Raciborowice
Udrażnianie rur Kokotów
Udrażnianie rur Zabierzów
Udrażnianie rur Golkowice