Montaż WC - Kraków i okolice

Toaleta to kolejny niezbędny element w każdej łazience. Ma spełniać wymagania nie tylko funkcjonalne, ale także aranżacyjne łazienki. Wybierając WC trzeba wziąć pod uwagę komfort użytkowania, estetykę i łatwą pielęgnację. Niezależnie jaki model WC wybierzesz zadzwoń i umów termin u dobrego hydraulika.

WC

Hydraulik Fach-Man wykonuje profesjonalne usługi hydrauliczne korzystając z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów.

Montaż WC w Krakowie i okolicach
Zadzwoń lub skorzystaj z kalendarza i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

Jakie WC wybrać?

Na rynku mamy dwa podstawowe modele WC: kompaktowy i podwieszany.
WC kompaktowe to tradycyjne rozwiązanie, natomiast miłośnicy nowoczesnych łazienek na pewno będą zadowoleni misą podwieszaną na stelażu podtynkowym.

Kompakt WC

Klasyczny sedes kompaktowy opiera się na podłodze, a jego podstawa przytwierdzona jest za pomocą śrub. Misa osadzona jest na podstawie, a zbiornik na wodę jest zintegrowaną częścią urządzenia. Na rynku dostępne są różne rozmiary kompletów (muszla i zbiornik).
Wybierając kompakt do swojej łazienki dobierz jego wielkość do rozmiaru pomieszczenia. Zaletą kompaktów jest ich przystępna cena, natomiast utrudnione sprzątanie to największa wada tego rozwiązania. Pomimo, że ceramika jest gładka i łatwa w pielęgnacji to mycie takiej dużej konstrukcji wymaga wiele wysiłku. Ponadto łączenie podstawy z posadzką oraz okolice śrub to miejsca najtrudniej dostępne i w których najwięcej gromadzi się brud.

Montaż WC kompaktowego

Montaż kompaktu jest bardzo łatwy. Najpierw przy pomocy śrub trzeba przymocować spłuczkę. Następnym krokiem jest ustawienie sedesu w zaplanowanym miejscu i zaznaczenie na podłodze punktów wiercenia otworów. Po wywierceniu otworów wkładamy w nie kołki rozporowe i podłączamy miskę do kanalizacji za pomocą rury przegubowej. Przykręcamy misę do podłogi śrubami mocującymi i zakładamy białe zaślepki. Następnie trzeba podłączyć wężyk do spłuczki i zamocować deskę. Ostatnim krokiem jest wypełnienie szczeliny silikonem.

Miska podwieszana

Podwieszane misy są niezwykle eleganckie i estetyczne a do tego łatwe w utrzymaniu czystości. Nie potrzebują podstawy przytwierdzonej do podłogi, a to dzięki solidnemu stelażowi, który ukryty jest w ścianie wraz z zbiornikiem na wodę. Jedyny element, który jest wyeksponowany i pełni funkcję dekoracyjną to przycisk aktywujący spłukiwanie.
Dodatkowo dzięki montażowi miski wiszącej można stworzyć dodatkową półkę nad spłuczką, którą można wykorzystać w celach ozdobnych lub do przechowywania różnych przedmiotów. Podtynkowe zestawy do WC cieszą się niezwykłą popularnością.

Jaką miskę podwieszaną wybrać?

Standardowa misa podwieszana ma 55-56cm długości, ale na rynku dostępne są też mniejsze modele. Wybór mis do zestawów podtynkowych jest szeroki: prostokątne, owalne, z kołnierzem lub bez kołnierza, kolorowe. Kupując misę podwieszaną zwróć uwagę na obecność powłoki oraz gładkość boków muszli, które pomagają łatwiej utrzymać misę w czystości. Brak wewnętrznego rantu też sprzyja właściwemu utrzymaniu higieny.

Kupując WC podtynkowe należy także wybrać odpowiedni stelaż. W sklepach dostępne są dwa rodzaje: lekki przeznaczony do zabudowy płytami kartonowo-gipsowymi oraz ciężki do ścian murowanych. Stelaż lekki przykręca się do podłogi co daje dodatkowe możliwości aranżacji i dlatego też jest częściej wybierany.


Fach-Man zamontuje WC podtynkowe


Montaż toalety podwieszanej

Najpierw składamy konstrukcję z profili i przykręcamy do stelaża. Następnym krokiem jest przycięcie i przykręcenie płyt kartonowo-gipsowych. Należy bardzo dokładnie wymierzyć wszystkie odległości, szczególnie przy otworach na przycisk i rury. Bardzo ważne jest też zadbanie o hydroizolację. Montaż muszli wykonuje się na ok 40cm nad podłogą jednak można dostosować pod wybraną przez siebie wysokość. Wykończenie zabudowy jest dowolne.


Fach-Man wykonuje montaż miski podwieszanej oraz wykonanie zabudowy.


Montaż deski sedesowej

Na rynku znajdziemy szeroki wybór desek do WC: wolnoopadające, antybakteryjne, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz dla seniorów. Materiały z jakich są wykonane to m.in. Drewno, tworzywo sztuczne lub płyta MDF. Każdy znajdzie coś dla siebie. Montaż deski sedesowej jest bardzo prosty. Jedynie przed przykręceniem trzeba upewnić się, że deska została odpowiednio ustawiona, a zawiasy są dobrze wyregulowane. Dobrze zamontowana deska musi równo przylegać do muszli.

Montaż WC - Kraków

Dojazd do klienta

Dojazd do klienta

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element, którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Dołożymy wszelkich starań aby Twoja łazienka była piękna i estetyczna.

Instalacja

Gwarancja

Nasze usługi zawsze wykonywane są profesjonalnie i z największą dokładnością. Dodatkowo dajemy miesięczną gwarancję.

Potrzebujesz kogoś do montażu WC?

Zadzwoń po Fach-Mana!

Najlepszy hydraulik z dojazdem w Krakowie i okolicach!

Nasz hydraulik przyjedzie do Ciebie nawet tego samego dnia!


Oferujemy usługi hydrauliczne:
Pogotowie hydrauliczne – usuwanie wycieków
Udrażnianie rur
Biały montaż
Wymiana i montaż kranów
Montaż kabiny prysznicowej
Montaż wanny
Montaż umywalki
Wymiana i montaż kaloryferów, Odpowietrzanie kaloryferów
Wymiana i naprawa spłuczek
Montaż WC
Wymiana silikonów
Naprawa i wymiana syfonów
Montaż i przeniesienie punktów hydraulicznych
Przeprowadzenie rur wodnych
Naprawa i wymiana bojlera
Wymiana uszkodzonych wężyków i uszczelek
Montaż ogrzewania podłogowego i ściennego
Montaż uzdatniaczy wody

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Montaż WC Stare Miasto Kraków
Montaż WC Grzegórzki Kraków
Montaż WC Krowodrza Kraków
Montaż WC Zwierzyniec Kraków
Montaż WC Nowa Huta Kraków
Montaż WC Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Montaż WC Swoszowice Kraków
Montaż WC Prądnik Czerwony Kraków
Montaż WC Prądnik Biały Kraków
Montaż WC Dębniki Kraków
Montaż WC Podgórze Duchackie Kraków
Montaż WC Bieżanów-Prokocim Kraków
Montaż WC Podgórze Kraków
Montaż WC Bronowice Kraków
Montaż WC Mistrzejowice Kraków
Montaż WC Czyżyny Kraków
Montaż WC Wzgórza Krzesławickie Kraków

Montaż WC Libertów
Montaż WC Skawina
Montaż WC Wieliczka
Montaż WC Balice
Montaż WC Zielonki
Montaż WC Raciborowice
Montaż WC Kokotów
Montaż WC Zabierzów