Montaż i osadzenie umywalki - Kraków i okolice

Umywalka to niezbędny element w każdej łazience, musi być nie tylko funkcjonalna i wygodna, ale też dekoracyjna. Nablatowa, stojąca, wpuszczona w blat, niezależnie jakiego rodzaju, umywalka swoją estetyką uzupełnia każdą łazienkę.
Remontujesz łazienkę i potrzebny Ci hydraulik, który zamontuje Twoją nową umywalkę? Świetnie się składa bo Fach-Man wykona montaż umywalki w Krakowie i okolicach.

umywalka

Hydraulik Fach-Man wykonuje profesjonalne usługi hydrauliczne korzystając z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów.

Montaż i osadzenie umywalki – Kraków i okolice
Zadzwoń już teraz i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

Jaką umywalkę wybrać?

Wybierając umywalkę weź pod uwagę rozmiar pomieszczenia. Ilość miejsca jaką możesz na nią przeznaczyć warunkuje rozmiar umywalki i sposób montażu.
Dla małej łazienki najlepsza będzie mniejsza umywalka kompaktowa. Na rynku dostępne są umywalki o wielkości od 40 do 120 cm. Warto wybrać głębszą umywalkę, która pozwoli na komfortowe jej używanie bez rozchlapywania wody. Do małego pomieszczenia dobrym wyborem będzie umywalka narożna, która pozwoli zagospodarować ten mało wykorzystywany fragment pomieszczenia.
Jeśli masz małą łazienkę dobrym pomysłem będzie umywalka meblowa, która pozwoli wykorzystać przestrzeń pod umywalką do przechowywania różnych przedmiotów takich jak np. Zapasowe ręczniki, kosmetyki czy chemię.
Możesz także zamontować umywalkę nablatową, która zapewni dużą ilość miejsca wokół umywalki.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem dużej łazienki, Twój wybór jest praktycznie niczym nieograniczony. Duża przestrzeń daje wielkie możliwości aranżacyjne wnętrza. Wybierając umywalkę zwróć uwagę na wystrój wnętrza, każdy element łazienki (umywalka, wanna, WC) najlepiej zakupić u jednego producenta z tej samej linii produktowej. Żeby łazienka była atrakcyjna i estetyczna jej wystrój musi być spójny. Wybierając umywalkę, weź też pod uwagę ilość domowników. Jeśli masz dużą rodzinę i rano zawsze jest kolejka do umywalki to może lepiej zamontować podwójną umywalkę lub dwie mniejsze jeśli pozwala Ci na to ilość miejsca w łazience.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem jest utrzymywanie czystości. Nie każda umywalka jest łatwa w czyszczeniu. Najmniej sprzątania będzie przy umywalce meblowej, jej miska wchodzi w szafkę, dzięki czemu jest mniejsza powierzchnia do sprzątania.
Drugim modelem, który też jest łatwy w czyszczeniu to tradycyjna umywalka ścienna wykonana z ceramiki. Ceramika jest materiałem, który łatwo się czyści, a dodatkowo umywalka ta nie posiada dużej ilości zakamarków, gdzie mógłby się gromadzić brud.

Rodzaje umywalek:

Umywalki nablatowe

W ostatnich latach umywalki nablatowe zdobyły najmodniejsze trendy wnętrzarskie stając się tym samym bardzo popularne na rynku. Tego typu umywalki najbardziej pasują do nowoczesnych łazienek.
Niezwykłą estetykę w pomieszczeniu zapewnia misa, która umiejscowiona jest na blacie lub szafce. Duża ilość miejsca w szafce pod umywalką zapewni powierzchnię do przechowywania wszystkich potrzebnych przedmiotów dając przy tym porządek na blacie.

Umywalki wpuszczane w blat

Umywalki te to klasyczne i eleganckie modele, sprawdzają się w każdej łazience. Krawędź takiej umywalki jest zintegrowana z blatem lub znajduje się na jej wysokości. Misa może być zamontowana na różnej wysokości w stosunku do blatu. Na rynku dostępne są także umywalki podblatowe, które całą misę i kołnierz schowane mają pod powierzchnią blatu. Jeśli zależy Ci na przechowywaniu rzeczy w szafce pod umywalką to umywalka podblatowa nie będzie dobrym rozwiązaniem. Lepiej wybrać taki model, który instaluje się na blacie lub częściowo wpuszczany w blat. Utrzymanie czystości w takich umywalkach nie jest trudne.

Umywalki asymetryczne

Bardzo dobrze sprawdzają się w łazienkach o małej powierzchni lub niestandardowym układzie. Montaż umywalek asymetrycznych można wykonać zaraz przy ścianie. Misę i odpływ często instaluje się niesymetrycznie względem środkowej osi umywalki. Baterię można zamontować w centralnej części umywalki, z prawej lub lewej strony, a nawet ponad umywalką wykorzystując baterię naścienną.

Umywalki stojące

Gdy masz osobne pomieszczenie przeznaczone na toaletę bardzo dobrym pomysłem będzie zamontowanie tam umywalki stojącej. Umywalki takie instaluje się na ozdobnych nogach bezpośrednio na podłodze lub wyprofilowanej podporze. Wolna przestrzeń pod misą daje świetny efekt aranżacyjny i estetyczny. Jednak do montażu umywalki stojącej potrzebna jest większa przestrzeń w łazience. Ponadto brak szafki pod umywalką oznacza brak miejsca na przechowywanie różnych najpotrzebniejszych przedmiotów. Co nie będzie dobrym rozwiązaniem w małych łazienkach. Dodatkowo koszt umywalki stojącej może być naprawdę wysoki.

Montaż umywalki

Montaż umywalki jest uzależniony od konkretnego modelu. Standardowo umywalka powinna być zamontowana na wysokości 75-80cm od podłogi. Jednak modele wpuszczane w blat instaluje się niżej, a te nablatowe – wyżej. Montując umywalkę trzeba pamiętać o komforcie korzystania z niej na co dzień i wygodnym dostępie do niej. Umywalka nie może być ustawiona zbyt blisko innych elementów wyposażenia (kabiny prysznicowej, wanny, WC). Ważna jest także odległość od ściany. Przyjmuje się, że umywalka powinna być zamontowana nie bliżej niż 20cm od innych elementów łazienkowych.

Montaż i osadzenie umywalki - Kraków

Dojazd do klienta

Dojazd do klienta

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element, którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Dołożymy wszelkich starań aby Twoja łazienka była piękna i estetyczna.

Instalacja

Gwarancja

Nasze usługi zawsze wykonywane są profesjonalnie i z największą dokładnością. Dodatkowo dajemy miesięczną gwarancję.

Zadzwoń po Fach-Mana!

Najlepszy hydraulik z dojazdem w Krakowie i okolicach!


Oferujemy usługi hydrauliczne:
Pogotowie hydrauliczne – usuwanie wycieków
Udrażnianie rur
Biały montaż
Wymiana i montaż kranów
Montaż kabiny prysznicowej
Montaż wanny
Montaż umywalki
Wymiana i montaż kaloryferów, Odpowietrzanie kaloryferów
Wymiana i naprawa spłuczek
Montaż WC
Wymiana silikonów
Naprawa i wymiana syfonów
Montaż i przeniesienie punktów hydraulicznych
Przeprowadzenie rur wodnych
Naprawa i wymiana bojlera
Wymiana uszkodzonych wężyków i uszczelek
Montaż ogrzewania podłogowego i ściennego
Montaż uzdatniaczy wody

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Montaż umywalki Stare Miasto Kraków
Montaż umywalki Grzegórzki Kraków
Montaż umywalki Krowodrza Kraków
Montaż umywalki Zwierzyniec Kraków
Montaż umywalki Nowa Huta Kraków
Montaż umywalki Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Montaż umywalki Swoszowice Kraków
Montaż umywalki Prądnik Czerwony Kraków
Montaż umywalki Prądnik Biały Kraków
Montaż umywalki Dębniki Kraków
Montaż umywalki Podgórze Duchackie Kraków
Montaż umywalki Bieżanów-Prokocim Kraków
Montaż umywalki Podgórze Kraków
Montaż umywalki Bronowice Kraków
Montaż umywalki Mistrzejowice Kraków
Montaż umywalki Czyżyny Kraków
Montaż umywalki Wzgórza Krzesławickie Kraków

Montaż umywalki Libertów
Montaż umywalki Skawina
Montaż umywalki Wieliczka
Montaż umywalki Balice
Montaż umywalki Zielonki
Montaż umywalki Raciborowice
Montaż umywalki Kokotów
Montaż umywalki Zabierzów