Montaż kabiny prysznicowej i brodzika - Kraków i okolice

Kabina prysznicowa nie zajmuje dużo miejsca, więc jest doskonałym rozwiązaniem do małych łazienek. Cenią ją sobie osoby, które nie chcą tracić czasu na długie kąpiele w wannie. Poranny prysznic potrafi postawić każdego na nogi nawet po nieprzespanej nocy. Fach-Man profesjonalnie zamontuje kabinę prysznicową, brodzik, prowadnice i drzwi. Wszystkie elementy z największą dokładnością i estetyką wykończy silikonem.

Łazienka

Hydraulik Fach-Man wykonuje profesjonalne usługi hydrauliczne korzystając z najwyższej jakości materiałów i akcesoriów.

O czym trzeba pamiętać przed zakupem kabiny prysznicowej?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kabin prysznicowych. Narożne, wnękowe, przyścienne, z deszczownicą lub masażem.
Wybierając kabinę zastanów się jak ona będzie wkomponowała się w dostępną przestrzeń w Twojej łazience. Ważne jest też, żeby dobrać odpowiedni rozmiar brodzika, a elementy takie jak uszczelki czy rolki były wykonane w wysokiej jakości.
Warto też zwrócić uwagę na dostęp części zamiennych w razie uszkodzenia.
W miejsce w którym znajdzie się kabina musi być doprowadzona ciepła i zimna woda. A do brodzika musi być wykonany odpływ kanalizacyjny z syfonem.

Zwróć uwagę na rozmiar kabiny prysznicowej. Najpopularniejsza ma wymiary 90x90cm, ale w sklepach dostępne są też mniejsze: 80x80cm lub 80x70cm. W małej łazience sprawdzi się kabina narożna natomiast jeśli masz dużą łazienkę możesz mieć kabinę nawet na całą długość ściany lub wolnostojącą z brodzikiem.
Wybierając kabinę zwróć uwagę na sposób otwierania drzwi. Na rynku dostępne są drzwi wahadłowe, otwierane na zewnątrz lub przesuwne. Te ostatnie będą idealne do małych łazienek gdyż zajmują najmniej miejsca.
Jeśli masz wnękę w łazience wykorzystaj ją i zrób w niej prysznic, wtedy potrzebne będzie jedynie zamontowanie drzwi.


Kabiny prysznicowe różnią się od siebie kształtem, wielkością brodzika i sposobem otwierania.

Podział kabin ze względu na kształt:

Kabiny narożne zaokrąglone

Wyposażone są w drzwi przesuwne co czyni je najbardziej kompaktowymi ze wszystkich rodzajów kabin prysznicowych. Dzięki temu najlepiej nadają się do małych łazienek. Obecnie kabiny zaokrąglone są najbardziej popularne na rynku.


Kabiny kwadratowe

Przez swój kształt kabiny kwadratowe są większe od okrągłych, ale dzięki temu zapewniają większą wygodę użytkowania i komfort. Jednak do ich montażu potrzebna jest większa powierzchnia w łazience. Trzeba mieć na uwadze, że kabiny te często wyposażone są w drzwi uchylne, które również zajmują dodatkowe miejsce do ich otwierania.

Kabiny prostokątne

Kabiny prostokątne zajmują więcej miejsca i dlatego najlepiej nadadzą się do większych łazienek. Dzięki dużej powierzchni pod prysznicem zapewniają nie tylko komfort użytkowania, ale też możliwość zamontowania dodatkowych półek na kosmetyki.

Kabiny narożne

Najlepiej sprawdza się w małych łazienkach. Dzięki temu, że wykorzystuje dwie ściany nie zajmuje dużo miejsca i nie zagraca pomieszczenia, dodatkowo wykorzystuje róg pomieszczenia.

Kabiny wnękowe

Najlepiej sprawdzają się w łazienkach, które posiadają wnęki, wykorzystują dzięki temu powierzchnię pomieszczenia. Dodatkowo, aby odgrodzić kabinę od reszty łazienki można dobudować jedną ściankę. Jeśli masz wnękę zabudowaną ze wszystkich stron wystarczy tylko zamontować drzwi.

Kabiny wolnostojące

Nadaje się tylko do dużych i przestronnych łazienek, gdyż nie styka się z żadną ścianą pomieszczenia. Dodatkowo żeby doprowadzić wodę trzeba zamontować specjalną instalację. Kabina wolnostojąca nadaje łazience niezwykle oryginalny i nowoczesny styl.

Podział kabin ze względu na rodzaj brodzika:

Kabiny z głębokim brodzikiem

Brodzik, dzięki temu że jest wysoki może zastąpić wannę dla dzieci lub zwierząt domowych. W standardzie wyposażony jest w korek, dzięki temu można go napełnić wodą. Standardowa wysokość brodzika to od 9cm do 16cm. Na rynku dostępne są także brodziki o wysokości 50cm. Przy instalacji tego typu brodzika nie ma większych problemów, mieści się w nim standardowy syfon.

Kabiny z płaskim brodzikiem

Płaski brodzki ułatwia korzystanie z prysznica osobom niepełnosprawnym i starszym. Jego wysokość wynosi od 2,5cm do 5cm. Przez to, że jest taki niski wymaga podłączenia niskiego syfonu o którym warto pomyśleć na etapie remontu. Kabiny z płaskim brodzikiem są bardzo eleganckie, estetyczne, funkcjonalne, a do tego bardzo wygodne.

Kabiny bezbrodzikowe

Kabiny bezbrodzikowe dzielą się na dwa typy: otwarte typu walk-in i zabudowane. Przed zamontowaniem takiej kabiny trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Właściwe odprowadzanie wody zapewnia spad w wylewce. Kabina tego typu jest niezwykle efektowna i pasuje do każdej łazienki. Wnętrze kabiny można wykończyć mozaiką lub dowolnymi płytkami.

Podział na sposób otwierania.

Kabiny z drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne są najlepsze do małych łazienek. Dzięki temu, że nie wymagają dodatkowego miejsca na ich otwieranie nie zahaczają o inne przedmioty, które znajdują się w pobliżu kabiny. Wybierając kabinę z drzwiami przesuwnymi zwracaj uwagę na czym zamontowane są szyby. Mogą to być trwalsze podwójne rolki z metalowymi łożyskami, które stosowane są w droższych modelach lub plastikowe suwaki zakładane w tańszych. Niektóre modele mają wypinane drzwi, które pomagają w utrzymaniu czystości. Na rynku dostępne kabiny z drzwiami jedno lub dwuskrzydłowymi.

Kabiny z drzwiami uchylnymi

Drzwi uchylne otwierają się jak standardowe drzwi przez co zajmują więcej miejsca niż drzwi przesuwne. Montowane są na trwałych zawiasach. Tak samo jak w drzwiach przesuwnych dostępne są modele jedno lub dwuskrzydłowe. Trzeba pamiętać, że woda spływająca po drzwiach rozchlapuje się po podłodze.

Kabiny Walk-in

Kabiny tego typu to kabiny otwarte, które nie posiadają drzwi, a od łazienki ograniczają ją tylko jedna lub dwie ściany. Jak najbardziej nadają się do małych łazienek. Montując kabinę walk-in trzeba pamiętać, że nie nagrzewa się ona tak jak kabina zamknięta, dlatego łazienka wymaga odpowiedniego ogrzewania i wentylacji. Nadaje się dla seniorów i osób niepełnosprawnych.

Na rynku dostępne są także modele dla bardziej wymagających użytkowników. Niektóre wyposażone są w hydromasaże lub radio. Ale trzeba pamiętać, że montaż takiej kabiny wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej.

Montaż kabiny prysznicowej i brodzika - Kraków

Dojazd do klienta

Dojazd do klienta

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element, którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część. Dołożymy wszelkich starań aby Twoja łazienka była piękna i estetyczna.

Instalacja

Gwarancja

Nasze usługi zawsze wykonywane są profesjonalnie i z największą dokładnością. Dodatkowo dajemy miesięczną gwarancję.

Zadzwoń po Fach-Mana!

Najlepszy hydraulik z dojazdem w Krakowie i okolicach!


Oferujemy usługi hydrauliczne:
Pogotowie hydrauliczne – usuwanie wycieków
Udrażnianie rur
Biały montaż
Wymiana i montaż kranów
Montaż kabiny prysznicowej
Montaż wanny
Montaż umywalki
Wymiana i montaż kaloryferów, Odpowietrzanie kaloryferów
Wymiana i naprawa spłuczek
Montaż WC
Wymiana silikonów
Naprawa i wymiana syfonów
Montaż i przeniesienie punktów hydraulicznych
Przeprowadzenie rur wodnych
Naprawa i wymiana bojlera
Wymiana uszkodzonych wężyków i uszczelek
Montaż ogrzewania podłogowego i ściennego
Montaż uzdatniaczy wody

Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Stare Miasto Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Grzegórzki Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Krowodrza Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Zwierzyniec Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Nowa Huta Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Swoszowice Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Prądnik Czerwony Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Prądnik Biały Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Dębniki Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Podgórze Duchackie Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Bieżanów-Prokocim Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Podgórze Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Bronowice Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Mistrzejowice Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Czyżyny Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Wzgórza Krzesławickie Kraków
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Bieńczyce Kraków

Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Libertów
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Skawina
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Wieliczka
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Balice
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Zielonki
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Raciborowice
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Kokotów
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Zabierzów
Montaż kabiny prysznicowej i brodzika Golkowice