Pogotowie elektryczne - Kraków i okolice

Wybite korki, spalone bezpieczniki, zwarcie czy całkowity brak prądu. To sytuacje, które raz na jakiś czas zdarzają się w każdym domu. Ale nie tylko przepalone kable czy iskry wyskakujące z gniazdka zagrażają życiu i zdrowiu. Trzeba pamiętać, że każda awaria elektryczna może prowadzić do pożaru czy porażenia prądem. Dlatego jeśli zauważysz, że w Twojej instalacji zachodzą jakieś niepokojące działania, nie zwlekaj i zadzwoń po pogotowie elektryczne. Fach-Man to dobry elektryk, który naprawia instalacje elektryczne.

Usuwanie awarii elektrycznych

Elektryk Fach-Man wykonuje profesjonalne usługi elektryczne

Usuwanie awarii elektrycznych - Kraków i okolice
Zadzwoń lub skorzystaj z kalendarza i zarezerwuj dogodny dla Ciebie termin

Brak prądu

Jeśli w całym Twoim mieszkaniu nie ma prądu (nie działa telewizor, światło się nie świeci) to prawdopodobnie nastąpiła przerwa w dostawie prądu. Dostawcy raz na jakiś czas wykonują prace konserwacyjne lub modernizacyjne i wyłączenie prądu jest wtedy konieczne. Prace takie są zaplanowane, a informacje o nich i planowanej przerwie podawane są do wiadomości odbiorcom np. Jako ogłoszenie na klatce schodowej lub osiedlu. Jeśli nie znalazłeś takiej informacji możesz zadzwonić pod numer 991, tam uzyskasz wszystkie potrzebne informacje.


Wybite korki

Jeśli nagle w Twoim mieszkaniu zgasło światło, sprawdź czy bezpieczniki nie zostały wybite. Być może podłączenie jakiegoś urządzenia do prądu wywołało zwarcie, które wybiło bezpiecznik. Sprawdź także czy na klatce schodowej i u sąsiadów z prądem wszystko w porządku, jeśli tak to awarii uległa tylko Twoja instalacja elektryczna. Pamiętaj, że za prąd w bloku opowiada administrator i konieczne będzie powiadomienie go o problemie.


Co to jest zwarcie elektryczne?

Zwarcie jest to gwałtowny przepływ bardzo silnego prądu przez instalację elektryczną. Zwarcia wywołane są najczęściej przez długotrwałe przeciążenie lub przegrzanie instalacji, uszkodzenie przewodów, błędne podłączenie urządzeń lub zjawiska atmosferyczne (silne wyładowania w trakcie burzy).
Warto zaznaczyć, że energia uwalniana przy zwarciu jest dużo większa niż prąd roboczy co może powodować zniszczeniem podpiętych urządzeń elektrycznych i przewodów. Ponadto zwarcie, może nawet spowodować pożar.


W moim mieszkaniu było zwarcie elektryczne – co robić?

Jeśli w Twoim mieszkaniu doszło do zwarcia to jak najszybciej odetnij dopływ prądu, zapobiegniesz tym samym ryzyku powstania pożaru lub porażenia prądem. Potem zadzwoń po dobrego elektryka. Pomoże Ci on w ustaleniu miejsca, w którym doszło do zwarcia i naprawi powstałą awarię w instalacji elektrycznej.
Jeśli zwarcie było niewielkie prawdopodobnie wystarczy wymiana bezpiecznika. Jednak czasami problem okazuje się większy i dotyczy gniazdka lub całej instalacji elektrycznej. Wtedy fachowa pomoc elektryka będzie niezbędna. Jeśli awarii uległ także licznik musisz skontaktować się ze swoim dystrybutorem energii elektrycznej.


Jak zapobiegać powstawaniu zwarć elektrycznych?

-Zawsze podłączaj do gniazdka w pełni sprawny sprzęt elektroniczny. Jeśli widzisz, że suszarka czy żelazko nie działa tak jak należy lub ma uszkodzony kabel nie podłączaj go do prądu. Wadliwy sprzęt może wysadzać bezpieczniki.
- Nie korzystaj z kilku urządzeń naraz. Podłączenie naraz kilku urządzeń pobierających dużo energii elektrycznej może przeciążyć obwód.
- w czasie burzy najlepiej wyłączaj urządzenia z gniazdka. Duże wyładowania mogą doprowadzić do zwarcia i spalić urządzenie. Warto zwrócić uwagę, że większość producentów nie przyjmuje tego typu awarii na gwarancji.
- Jeśli posiadasz starą instalację elektryczną, zwarcia w niej występują bardzo często. Najlepszym rozwiązaniem będzie modernizacja instalacji lub wymiana na nową.
- warto zamontować wyłączniki nadprądowe lub różnicowoprądowe, które zminimalizują skutki zwarć w instalacji elektrycznej


Pogotowie energetyczne – Kraków
Szybkie usuwanie awarii elektrycznych

Usuwanie awarii elektrycznych - Kraków

Dojazd do klienta

Szybki dojazd do klienta - nawet tego samego dnia!

Rezerwujesz termin, a my przyjeżdżamy do Ciebie wraz z niezbędnymi narzędziami. Dojazd na terenie całego Krakowa i okolic.

Części zamienne

Posiadamy doświadczenie i wszystkie narzędzia

Nie musisz martwić się o potrzebne części. Fach-Man zawsze ma przy sobie standardowe części zamienne. Jeśli zdarzy się, że potrzebny jest element, którego nie mamy podjedziemy do sklepu i zakupimy brakującą część.

Instalacja

Gwarancja

Nasze usługi zawsze wykonywane są profesjonalnie i z największą dokładnością. Dodatkowo dajemy miesięczną gwarancję.

Masz nagłą awarię elektryczną?

Zadzwoń po Fach-Mana!

Najlepszy elektryk z dojazdem w Krakowie i okolicach!

Błyskawicznie usuniemy Twoją awarię!Zamów fachowca

Wczytuję kalendarz...
- Dostępne
 
- Zarezerwowano
 
- Oczekujące

Fach-Man obsługuje wszystkie dzielnice Krakowa i okolice:

Usuwanie awarii elektrycznych Stare Miasto Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Grzegórzki Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Krowodrza Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Zwierzyniec Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Nowa Huta Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Łagiewniki-Borek Fałęcki Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Swoszowice Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Prądnik Czerwony Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Prądnik Biały Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Dębniki Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Podgórze Duchackie Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Bieżanów-Prokocim Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Podgórze Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Bronowice Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Mistrzejowice Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Czyżyny Kraków
Usuwanie awarii elektrycznych Wzgórza Krzesławickie Kraków

Usuwanie awarii elektrycznych Libertów
Usuwanie awarii elektrycznych Skawina
Usuwanie awarii elektrycznych Wieliczka
Usuwanie awarii elektrycznych Balice
Usuwanie awarii elektrycznych Zielonki
Usuwanie awarii elektrycznych Raciborowice
Usuwanie awarii elektrycznych Kokotów
Usuwanie awarii elektrycznych Zabierzów